kablik

Jak ve Wordu

vytvořit slovníček, vím že nelze psát na jedné klávesnici jednak česky a např. německy, existuje na to nějaký fígl, nebo dokonce program? lze to nějakým způsobem nastavit, určitě se o to už někdo z vás pokoušel, přepínání klávesnic pro každé slovo to asi není to pravé, díky za poučení…

Odpovědi
Hudler

Co třeba přepínání klávesnic pomocí alt + shift?

Miroslavst

Tak mě napadlo, že by to možná šlo způsobem kopírování z překladače.
Napíšu pár slov, ty zkopíruju do překladače a přeložený výsledek zkopíruji zpět do wordu. Jinak nevím.

Andreas

Všechno to jde nějak obejít. Např. u němčiny lze přehlásky psát normálně na české klavesnici a co se týče ostrého s, tak ho můžete něčím nahradit, třeba třemi s zasebou (sss) a pak přes funkci nahradit tyto znaky vyměnit za ostré.