ivzez

Jak ve Windows 7 zrušit automatické spouštění programu Defender po/při startu systému?

Před několika dny se mi začal spouštět Defender s otravnou hláškou, že nenašel žádný problém. Prostřednictvím nabídky Start to zrušit nelze, protože složku „Po spuštění“ mám prázdnou.

(Je dobře, že nic nenašel, ale otravuje mne, že to musím pokaždé odkliknout.)
_______

Doplňuji:

Ještě bych potřebovala vědět, jak k tomu „samospouštění“ došlo, abych se toho mohla vyvarovat do budoucna.

Jinak je problém je vyřešen, spouštění po startu jsem zakázala prostřednictvím programu CCleaner.

Tip jsem našla v otázce „Je možné v OS Windows 7 Home Premium zapnout nebo vypnout autospouštění některých programů?“: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-v-os-windows-7-home-premium-zapnout-nebo-vypnout-autospousteni-nekterych-programu

Vzhledem k tomu, že jsem si právě uzavřela možnost vstupu do otázky, mohu na případné odpovědi reagovat už jen dole v diskuzi.

Odpovědi
Arne1

Geniální řešení…
CCleaner není zrovna bezpečný program pro laiky, ne nadarmo je u Microsoftu na blacklistu.
Defender nejlépe potlačíš nainstalováním jiného (nejlépe placeného) antiviru.

aliendrone

https://servis­pckupka.cz/jak-vypnout-deaktivovat-odinstalovat-windows-defender.php#win­dows_10

S CC cleanerem jste si moc nepomohla. Nejde o to, že je to „pro laiky nebezpečný program“ (Co by pak byl takový „regedit“, že? ;) :D :D), ale o to, že je to z hledika BEZPEČNOSTNI mizerný program. A nyní se Vám pochopitelně při startu spouští prozměnu CC daemon, že? ;) :D :D

Základem je prohledání všech hivů v registru s cestou /Software/Micro­soft/Windows/Cu­rrentVersion/Run a v nich naleznete položky spouštěné při startu systému. Můžete buď smazat (nedoporučuji) NEBO deaktivovat tím, že změníte údaj hodnoty tak, že hodnotu ZACHOVÁTE, pouze na začátek (tedy PŘED ní) vložíte STŘEDNÍK. V případě potřeby stačí středník smazat a daná položka bude opět autostartovat.

elkon

Zrušit automatické spouštění antiviru je hloupost, nebudete mít chráněný počítač. Zkuste v nastavení vypnout tu hlášku, ale hlídání ponechte. A jak zde někdo píše o Ccleaneru, tak ten není nebezpečný, pokud necháte tovární nastavení. Ten, kdo se do toho „vrtá“ a neví proč, pak na něj nadává. Já jsem s ním spokojen, ale spouštím ho jen když potřebuji.

anonym

tady máš srozumitelný video návod jak defender ve windows 7 vypnout https://www.y­outube.com/wat­ch?v=9snm7y0jgBU … nedomnívám se ale, že je to zrovna rozumné. Všechny windows systémy jsou virolapky – ani s antivirovým programem nejde zrovna o bezpečné uživatelské OS natož pak bez něho.

ivzez

Nyjono,

vidím, že jsem „pro změnu“ nedostatečně popsala, co vlastně chci. Nejde mi o vypnutí Defenderu, na pozadí klidně může běžet, potřebovala jsem se zbavit té hlášky.

CCleaner používám řadu let a nikdy jsem s ním žádné problémy neměla. Stahovala jsem ho vždy ze stránky „výrobce“ (Piriform), takže jsem měla a mám verzi, která mne neotravuje nabídkou placeného upgrade.

Nastavení jsem si trošku upravila, ale do toho, čemu jsem nerozuměla, jsem nezasahovala. Nikdy mi nesmazal nic, co bych sama neodsouhlasila.

anonym

až jednou budeš řešit co s windows 7 kterým microsoft dříve či později ukončí podporu, zkus zvážit krok stranou a přechod na ubuntu 19.10 (verze se vždy číslují podle roku a měsíce, vychází v dubnu a říjnu, proto je verzování vždy ukončeno buď 04 nebo 10) … tento systém je uživatelsky velmi jednoduchý, umí prakticky vše co běžný uživatel s PC dělá od přehrávání filmů, stahování torrentů, procházení internetu firefoxem, chromem, operou, až po práci v kancelářském balíku, který je zadamo jeho součástí. Tenhle krok stranou nic nestojí, za licenci se neplatí ani koruna, teď ani v budoucnu jak budou vycházet nové a nové verze. Výhodou je už nebudeš řešit antivirové programy vůbec, nebudeš je prostě potřebovat a systém bude uživatelsky velmi dobře zabezpečený bez jakéhokoliv antiviru.

ivzez

Poporu Sedmičkám Microsoft ukončí v lednu příštího roku (pokud termín neoddálí, což je spíše nepravděpodobné).

Ukončení podpory mi nevadí, dokud podporu nezačnou ukončovat i výrobci dalšího software. Až toho bude moc, budu muset situaci řešit. (V dalším PC mám Windows 10, ale momentálně se do něj – nevím proč – nemohu dostat.)

ivzez

Ge0rge,

s Linuxem „koketuji“ už dlouho, začínala jsem s Mandrivou 8, později jsem pokračovala s Mandrake asi do roku 2012. Tehdy ještě šlo zprovoznit připojení k internetu (mám jej od T-mobile), protože k tomu existoval návod.

Problém je, že T-mobile už pro Linux neposkytuje podporu a já pod ním nedokážu zprovoznit připojení k internetu. Dokud na to nepřijdu, nemůžu přejít na Linux.

Dvakrát jsem zkusila i Ubuntu, ale ten systém mi nevyhovoval. Možná by pro mne mohl být dobrý některý starší Mint.