Frogman

Jak ve vodě dýchá had?

Prý hadi vydrží i několik minut pod vodou. Jak tam dýchají, když mají plíce?

Nejlepší odpověď
Kepler

Suchozemský had pod vodou nedýchá, stejně tak jako savci. Ve vodě plave s hlavou nad hladinou. Pod vodu třeba kytovci vydrží i několik hodin, vystačí se zásobou vzduchu v plících, obojživelníci dokážou částečně dýchat i kůží. Mořský had je plaz, který se zpětně přizpůsobil životu v moři. Podobně jako ostatní plazi dýchají vodnářovití hadi vzduch, ale vydrží pod vodou hodinu i déle a teprve pak se vynoří nad hladinou, aby obnovili zásoby vzduchu. https://exoticka-zvirata.webno­de.cz/products/mor­sti-hadi/

Další odpovědi
aliendrone

Hned z první se nabízí odpověď, že pod vodou had nejspíš dýchá pomocí hadice, ale Kepler asi bude mít pravdu. ;) :)

Edison

Hadi ve vodě opravdu nedýchají… Musejí se nadechovat mimo vodu. Např. jako kytovci.

Dochy

Lidé vydrží pod vodou i několik minut. Jak tam dýchají když mají plíce?