Comanch

Jak ve Photoshopu uplně odstranit konkretní barvu?

Když mám například fotku, kde je silueta lidské postavy a má za sebou bílé pozadí, jak jej odstraním? Nemám teď na mysli pozadí jednoduše označit kouzelnou hůlkou a vymazat. To mi totiž v některých místech, jako třeba mezi vlasama, nepomůže. Je někde funkce „odstranit všechnu bílou barvu z obrázku“? Případně všechnu bílou přebarvit na červenou? Děkuji

Nejlepší odpověď
chudst

Ale kouzlenou hulkou to jde :) Jednoduse si vyberte kouzelnou hulku, pokud mate zatrzeno, tak odtrhnete nahore „Sousedici“, toleranci muzete dat myslim snad 100. Kliknete na bilou barvu. No – a mate vyber, s nim muzete provadet co chcete. Bud obarvit na cerveno, nebo vymazat…

Další odpovědi
led

Najprv si otvorte pozadie ako základnú vrstvu.
Potom otvorte upravovaný obrázok ako vrstvu.
V tejto 2.vrstve si v ponuke najdite priehladnosť, určite si farbu (ktorá bude priehľadná) a stupeň jej priehľadnosti.
Po tejto úprave môžte buď ďalej upravovať editovanú vrstvu alebo rovno zlúčiť s pozadím. A odrazu miesto pred bielou stenou stojíte na pláži na Tahiti…
PS
Pozor na tiene, aby vás neodhalili 😁