Martin deyl

Jak vaříte lečo?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Osmažím dozlatova cibuli, na to vložím a osmažím buřt nebo točený salám (na 2 porce max. 15 dkg), asi 15 minut smažím na mírnějším ohni. Přidám koření sladkou (či i pálivou) papriku a rajské a papriky. Množství se určuje podle žravosti strávníků. Na 1 porci zhruba 3 rajské + 2 zelené české papriky? Osolím, opepřím. Přidám trošičku vody a povařím do změknutí zeleniny. Záleží na každém, co považuje za měkké či na skus. Cirka 15–20 minut. Ochutnám, příp. přidám sůl či pepř. Poté naleji do toho zvlášť rozkvedlaných asi 3 vejce. Povařím 3–5 min do zhoustnutí.

Další odpovědi
da ny

Většinou s vejci a klobásou/uzeninou (osmahnu na pánvi, přidám ke změklé zelenině, před přidáním vajec)., Přidávám malý protlak,
sypkou papriku a česnek nedávám vždy.
Někdo dává jen vysokojakostní šunku.
Podle toho, kdo ho bude konzumovat, přidám někdy sypké ochucovadlo (podravku)
http://www.mi­lujivareni.cz/re­cepty/794-leco-s-vejci-po-cesku/
https://www.to­precepty.cz/re­cept/1642-leco/
http://tema.ces­kenapady.cz/te­ma-leco-s-moravskou-klobasou-551802.html

cochee

Do hrnce vyklopím zavařovačku „sedmičku“ předpřipraveného polotovaru, který vyrábíme v létě, když je na zahrádce spousta rajských a v marketech levná cibule a paprika (pěstovaných je na to škoda). Zahřeju, přidám vejce (vždy) a uzeninu (podle chuti) a okořením a dávám na talíř. Neexistuje snad rychlejší velké jídlo.

Emefej

Otevřu konzervu, vyklopím do ešusu, ohřeju, sním.

Faze vyklopení do ešusu se dá vynechat.

Drap

Na tuku osmažíš do měkka cibuli,až cibule změkne, přidáš papriku, až změkne paprika přidáš rajčata. Ta pustí šťávu a vše spojí. Pokud chceš s vejce, přidáš vajíčko. Pokud chceš lečo bez slupek, tak rajčata a papriku předem oloupeš. Osolíš, okořeníš a je hotovo.