Hakunamatata

Jak vám říkala maminka když jste byli malí? Nějakou přezdívkou či zdrobnělinou?

Nejlepší odpověď
bolak

mně jednou řekla „ty zrůdo“, takže kdyby to bylo zdrobnělinou, bylo by to asi „ty zrůdičko“ :))
Doplňuji:
Konan-Pain: tak řekni, jestli sis vzpomněla..

Další odpovědi
Konan-Pain

Ájo.

RyuzakiKate

Kačenko, kočičko, beručko, koťátko, myšerlátko, myšičko, v horším případě kachno, kachnice, káchen, zlobidlo, to přerostlo v hajzla, smrada a podobně :)

postcd

Naštěstí si to už nepamatuji, ale vím že se mi nelíbilo když mi neříkali jménem. Oslovovat jménem je důležité.

Deli

Rodiče mi říkali jménem nebo jeho tvary a zdrobnělinami. Až krátce předtím, než můj otec zemřel (mně už bylo přes 30), mi řekl „zlatíčko“. Bylo to, jako by mi dal dárek.
Jinak našim dětem říkáme různě. Verče Veverko, Gitušce Gigi (v poslední době jí často říkáme Pídule – vzniklo to z Gitule-Pídule při dětské hře a vždycky ji to legračně nazlobí:-) a nejmenšímu Robertovi říkáme Cucalík, Cucalda (kojenec) a nebo zdrobnělinou jména: Bob, Bobís, Bobeček. Musím běžet, Pídule a Bobisáno si mne žádají 🙂