Avatar uživatele
Danina65

Jak vám chutnají zdravé věci? Kozí mléko, kopřivový čaj, tofu.

Seznam by mohl být delší, a jsou tu určitě zastánci zdravé výživy, pro které steak je sprosté slovo.Ptám se běžných konzumentů, kterým jmenované věci někdo nabídne.

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, marci1, da ny před 2443 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Pokud „sáhnu“ do svých hodně letitých vzpomínek, pak s chuťovým atestem nemohu sloužit, neboť kozí mléko se zkrmovalo prasatům, spařené sušené kopřivy pak drůbeži. Zvířatům též bylo servírováno podmáslí, otruby, melasa, ovesné vločky nebo lněné semínko.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Kozí mléka a sýry nemůžu, stále cítím pach. Nepiji ani mléko od krávy.

Tofu a tempeh, některé paštiky a pomazánky ze soji kupuji, mám je docela ráda. Ale nepřeháním, protože soja má i řadu negativ.

Kopřivový čaj si dám, na jaře z kopřiv dělám špenát, stejně tak salát z mladých listů pampelišek.

Jinak pravidelně vařím jáhlovou kaši – některé další si kupuji jako drcené – pohanku jako přílohu místo rýže atd. Miluji pečenou červenou řepu, polévku, dýně, cukety atd.

Připravuji kvašenou zeleninu, teď mám už třetí dávku okurek, brzy zelí a možná nějakou směs. .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Ze jmenovaných věcí jsem ochutnal jen tofu, ale moc mi to pod nos nešlo. Zato kozí nebo ovčí sýry byly pro mně lahůdka. Přitom kozí mléko bych asi nedokázal pozřít. Je škoda, že zdravá výživa bývá málokdy jedlá 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Se jmenovanými potravinami nemám problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marketa54321

Kozí mléko (sýry) i kopřivový čaj miluju, tofu nejsem schopná pozřít 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Tofu znám tak nějak od mala, ještě si pamatuju, jak jsem ho měla ještě na prvním stupni základky ke svačině a spolužáci se mi posmívali, co to mám za sra*ky :)
V posledních letech jsem vyřadila maso kromě rybího, mlíko mi nikdy nechutnalo, na bylinné čaje jsem rovněž zvyklá (součástí byla v drtivé většině kopřiva, ale urologické čaje chutnají podobně)…
Snažím se mít jídelníček velmi pestrý, jím hodně ořechů, semínek, zeleniny, ovoce, luštěnin, obilovin, každé ráno k snídani kaši…
Mám problém akorát s hladinou železa, což řeším už souvisle asi od dvanácti let (kdy jsem maso ještě jedla) a mám za to, že se mi zkrátka špatně vstřebává, preparáty se železem pomohou jen na chvíli…
Jinak téměř nemocná nejsem, ale tomu pomáhá také pravidelný pohyb a piju hodně vody, když je chuť (a zima), tak čaje, nebo pivo (když je naopak teplo).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Kozí mléko nevím, kozí sýr ano, kopřivový sýr ano, tofu – ano, nejlíp ochucené. Nevím, možná je to vsugerované, ale zdravé věci mi chutnají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ochutnala jsem vše, co uvádíte.
Kozí sýr, zejména z jedné zdejší farmy mi moc chutná. Pravidelně nekupuji.
Kopřivový (jednodruhový) čaj piji jen výjimečně, příliš mi nechutná,raději sirup ;)
Tofu mne nenadchlo, kdybych si mohla vybrat, tak raději uzené. Naštěstí vůbec není zdravé (jen má vyšší obsah bílkovin, ale…), tak ani nelituji, že ho vůbec nejím 😁
Některé koupené jáhlovopohankové (bezlepkové) piškoty, sušenky apod. sním max. 1 – 2 kousky, příliš mi nechutnají.
Mnoho jiných zdravých potravin a pochutin mi chutná (hlavně zelenina a ovoce).
Bulgur, kuskus, žitné pečivo, jáhly, proteinovou kaši, dýňový olej, sem tam i umeocet, ovesné vločky i mouku na lívance…

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Danina65

dudu, kromě melasy, a to si nejsem jistá je všechno dneska v kurzu, vč pohanky a hledají se recepty na pučálku.Já když mi paní tchyně nabídla kopřivový čaj, jsem smočila rty a pravila, že jestli mám být po tomhle zdravá, tak to budu raději trochu nemocná.

před 2443 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek