Jak vám chutná štáva z aronie? Dalo by se to k něčemu přirovnat?

Btw: Lze to pěstovat i v ČR či skleníku?

Nejlepší odpověď
annas

Moje sousedka má v rohu zahrady aronii, tz. černý jeřáb. Vždy od ní dostanu, dělám marmeládu, přidávám do ní trochu rumu, je výborná,

Šťávu jsem nedělala, ale sousedka mně dal ochutnat, je dobrá, lepší než z černého rybízu.

Loni jsem zkoušla i likér. Letos nic, protože vzhledem k nepříznivému jarnímu počasí se na stromě objevila sem tam kulička.

Zde něco o černém jeřábu.

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/zraje-sladka-leciva-aronie-jak-ji-pestovat-sklizet-vyuzit-na-sirup-ci-vino/