Angi-Shy

Jak v textu vytvořit znak „ò“?

Má se to vytvořit altem 0242 ale to jen vytvoří „ň“. Proč některý altový kódy fungujou a některý udělat uplně něco jinýho? A je jinej způsob jak O s opačnou čárkou vytvořit aniž bych to musela kopírovat z textu?

Nejlepší odpověď
brillant

Nevím jak s altem, ale jde to napsat po přepnutí na anglickou klávesnici (Òò).

Další odpovědi
arygnoc

nie je alt ako alt v tom ktorom prostredí – rozložení klávesnice.
ascii kódy ako alternatíva [Alt]+numerický kód spoľahlivo funguje IBA na anglickej klávesnici – česká a slovenská klávesnica má iné kódovanie, preto to "tlačí " >ň<.

takže keď chcete využívať spoľahlivo ascii kódovanie, zvyknite si prepínať na anglickú klávesnicu (nie americkú).

😉

lexx

ó ? jednoduše, červená čárka na klávesnici nahoře vpravo třetí zprava a písmeno o