Vlados

Jak v sobě potlačit introverta?

Dobry den, som introvert v novom prostredi a niekedy aj v znamom. Zalezi od momentalnej nalady. Hrozne ma to trapi, nakolko mam pocit, ze mi vsetko uteka pomezi prsty. A vo finale mam pocit ze si ten zivot neuzivam ale prezivam. Ako to mam zmenit? Vsetko v sobe vnutorne resim, az se pak zamotavam sam v sobe…Co pomuze? Prasky, psycholog, meditace, mesic na samotce??? Dakujem Vlado

Nejlepší odpověď
Damiana

Měsíc na samotce? Co tě vede zrovna k tomuto nápadu?
Jestli tě trápí tvá uzavřenější povaha, můžeš na změně (lehké:-) zpracovat pomocí přátel a blízkých – a ještě lépe s těmi, které nově poznáš. Doporučuji ti najít si něco, co tě bude bavit a začlenit se do nějakého kolektivu. Zrovna včera jsem byla na plese jednoho spolku a dala jsem se tam do řeči s jedním z jeho členů. Říkal, jak moc mu v jeho životě – a hodně i se zvládnutím dnešní doby – pomohlo právě to, že se k ním přidal. Získal sebevědomí (protože oni i dost vystupují a už mají i své fanoušky:-), hodně známých (i z okolí rodin těch členů). Přestal se stydět, není podrážděný, je větší optimista. Začal se zase na něco těšit. Díky své lepší náladě si našel i přítelkyni, se kterou chystají svatbu.
Musíš mít kolem sebe dobré lidi (a oni pořád jsou, neboj:-), potřebuješ si věřit, umět se rozptýlit a ne se podceňovat. Snad každého něco zajímá a baví, stačí jen to v sobě najít.

Další odpovědi
ponovotny

To že je někdo introvert není nemoc. Pokud při zkoumání sebe sama docházíte k závěrům, které vám připadají jako vážné, nestyďte se vyhledat odborníka-třeba psychologa.Pro­blematiku velmi pravděpodobně nevyřešíte tím, že se budete předělávat. Zkuste se intenzívně věnovat něčemu co váš baví a odložte takovéhle sebezhodnocování třeba o půl roku.Pak kdyžtak napište

Autozazitek

Jestli jsi opravdu introvert – zkus se podívat na tohle video :) http://www.ted­.com/talks/su­san_cain_the_po­wer_of_introver­ts.html

Já sám introvert jsem a až na pár specifických situací jsem za to rád :)

S pozdravem
autozazitek.cz

Alesh

Znám pár lidí s podobným problémem, kterým pomohlo, chození do fitka. Vše souvisí se vším, tělesná síla mnohdy podpoří i tu sílu duševní. Sportuj, bojuj. Máš problém? Řeš ho! Jinak to nejde a budeš sedět celý život v koutě a budeš akorát fackován. 😉

GTA Andreas

Vyplň si http://spt.ske­letus.com/ a ulož odkaz na finále. Za rok vyplň znovu a uvidíš rozdíl. A přestaň se neustále sledovat. Pokud po tobě nic nechce, tak nemusíš přežívat ale odpočívat.