reika

Jak v OpenOffice uložím rozdělanou práci?

Zdravím všechny. Potřebuji radu. Zápisky jsem si byla zvyklá dělat léta ve WordPadu,ten mi vyhovoval, bohužel jsem byla nucena přejít na OS win10 a v nich bohužel WordPad není… Pořídila jsem si OpenOffice, ale když dokument uložím a potom pokračuji v práci, tak mne to navádí, kde to chci uložit. Já chci jem ten dokument zavřít a pak zase otevřít a pokračovat v práci. Jde to tak? Nebo jde někde stáhnout WordPad? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Stejně jako v tom wordpadu, můžete rozdělanou práci uložit v nabídce SOUBOR (vlevo nahoře) kde najdete volby Uložit (CTRL+S) a Uložit jako… (CTRL+SHIFT+S) ta první se zeptá jen jednou kam chcete soubor uložit a pak už jej ukládá vždy na to samé místo, ta druhá se vás na místo k uložení zeptá pokaždé znovu. Je to naprosto standardní chování prakticky všech aplikací obecně.

Otevřít dříve uložený dokument můžete snadno opět v nabídce SOUBOR kde najdete buď Otevřít (CTRL+O) nebo velmi praktickou nabídku Poslední dokumenty… kde najdete všechny které jste ukládala v nedávné době.

P.S. LibreOffice je lepší volba https://cs.li­breoffice.org/ (klíčoví vývojáři openoffice totiž přešli právě do projektu libreoffice a ten se díky tomu rychleji vyvíjí)

Další odpovědi
anonym

Tohle všechno můžete přestat řešit, protože ve Windows 10 samozřejmě WordPad je.

xiperio

Tak jak píše gEorge.

reika

Astaroth47 = Jako součást win10 nebo si ho musím koupit? Kde ho najdu? … Jinak u Microsoftu stojí jen 29kč, ale nevím, jak ho zaplatit. Mobilem neplatím a bank.převodem to nejde – volala jsem tam…

quentos

Je to součást Win 10, najde se třeba pomocí lupy. Ale proč používat WordPad, když součástí Win10 je automaticky mnohem lepší MS Word?

reika

Už ten WordPad mám! 🙂 Mám LENOVO Legion T530. Myslela jsem si, že ten Word tam už bude v ceně.

reika

Jenže ten po mne chtějí zaplatit. Mám ho jen na pár dní. Pc s win10 jsem kupovala 18.6. Terprve se s tím seznamuji.

anonym

Pokud začnete psát nový dokument, a pak jej uzavřete, Writer se vás logicky zeptá kam jej chcete uložit, a to jednoduše proto že v dané chvíli je ten dokument pouze v paměti počítače a s ukončením editoru nenávratně zmizí pokud jej neuložíte do souboru. Takto se vás na umístění souboru pro každý dokument zeptá jen jednou, v budoucnu když dokument otevřete už ví kam odkud jej otevřel a tak i ví kam jej uložit při zavření, v takovém případě už se na umístění souboru k uložení neptá.

anonym

Jinak bohužel ta část vašeho dotazu, cituji:

„když dokument uložím a potom pokračuji v práci, tak mne to navádí, kde to chci uložit. Já chci jem ten dokument zavřít a pak zase otevřít a pokračovat v práci. Jde to tak?“

je velmi nejasná, pokud chcete přesnější odpověď zkuste to prosím popsat jinak, není z toho zjevné, co přesně vám na tom postupu vadí. Zda to že se vás program při zavření ptá, kam nový soubor uložit nebo něco jiného.

reika

Nainstalovala jsem si ten program, tam mi to jde 🙂 ! Děkuji moc! Nevím, kde byl v tom OpenOffice problém… Jen bych to potřebovala mít ve sloupci )ne 2 stránky vedle sebe, ale pod sebou) a nevím, jak to nastavit…