jjj123456789

Jak v Kupředu, zpátky ni krok mysleli to, že svobody slunce prší z oblaků?

Nejlepší odpověď
annas

Nepřečetl jste si verše pozorně. „Už rozvil čas a voní nadějemi svobody, slunce, prší z oblaků“ … za "nadějemi"i ne­ní čárka.

Je to budovatelská píseň z Gottwaldovy doby.

Budovala se lepší společnost, l v níž lidé měli naději na svobodu, i když svítí sluníčko čí prší.

Jinak lze chápat obrazně – politicky nebo obecně:

1. naději na svobodu podpoří slunce – vychází na východě – SSSR – Východ – ten lidem pomůže; déšť – vždy se tvrdívalo, že nepříznivé počastí přichází ze západu. – Západ = nepřítel.

V dalších verších se hovoří o zaslíbené zemi bez pánů a žebráků – SSSR. Stejně tak " Kupředu, levá, zpátky ni krok!"

2. Když svítí slunce, lidé jsou šťastnější, veselejší. – slunce vychází na východě, stejně tam jsou lidé šťastní – SSSR.

Zatímco deštivé počasi často působí deprese – takže to špatné přichází ze Západu. .