Usoman

Jak v Excelu vytvořit předpověď číselných dat do budoucna?

17.3 (2)
18.3 (3,65)
19.3 (4,05)
20.3 (5,9)
21.3 (?)
22.3 (?)
23.3 (?)
24.3 (?)

Jak zjistím čísla v otaznících? Je to nějaká lineární funkce a Excel by na základě předchozích dat měl k budoucím datumům přiřadit ODHADOVANOU hodnotu. Jaká excelovská funkce to umí?

Odpovědi
Alesh

Tohle ti nepomůže?

Zdroj: https://office­.lasakovi.com/ex­cel/dashboard/pre­dikce-Excel-trendy/

Kelt

To není lineární závislost. Nebo to tak počítej. Rozhodující jsou data v závorkách, která se zvyšují, tak si počítej rozdíly, najdi směrnici a úsek na ose, kde se protíná s osou. Taky to může být posloupnost, nebo zcela jiná funkce. Můžeš sestrojit graf.

Edison

Co „řešitel“? Ten by tohle snad uměl počítat. Je to tuším doplněk.