HiPe

Jak v Excelu odkázat na jiný list?

Mám například List1 ve kterém mám v buňce A2 text a chtěl bych, aby kliknutím na tu buňku (A2) mě to odkázalo na buňku A2 v Listě 2 (jiném než původním). Existuje pro to nějaká funkce?
Díky za rady

Odpovědi
JájsemRaibek

Domnívám se, že odkaz je !list2! a další funkce s tím spojené.

Ve vzorečku stačí otevřít příslušný list nebo i sešit a do začátku vzorce se tento list nebo sešit doplní před samotný vzorec.

=List2!C2+List1!D1
V buňce A1 na listu 1 je výsledek součtu buňky C2 na listu 2 a buňky D1 na listu 1.

Pajena

List 1
List 2

Nic složitého

Dochy

Nejsem si jist co přesně chceš. Pokud jen použít hodnotu z jiného listu, tak je to myslím přes ten vykřičník. Pokud chceš aby Tě to opravdu přeneslo na jiný list, tak myslím budeš potřebovat makro. Nebo se tam myslím dají použít tlačítka, ale nejsem si jist co přesně to obnáší…

Mc Merkurion

… nevím jak v exelu, ale v openu je na to fce „hyperlink(lis­t2.A2)“, kdy po kliknutí na buňku s tímto vzorcem se zobrazí ona buňka na jiném listě, nic víc složitějšího nejni třeba …