JájsemRaibek

Jak v Excelu odečíst datum od data, aby byl výsledek rok?

Dříve mi to fungovalo, ale nyní to prostě nejde a už si nevím rady.
Potřebuji spočítat, kolik je komu let a na to mám dnešní datum-datum narození.
Je mi jedno, zda to vyjde ve dnech nebo pravdu v letech. Ty dny bych vydělil 365, na tom již tolik nelpím.
V nápovědě jsem našel =ROK(A1)-ROK(A2), ale hlásí to chybu.
Mám MS 2002, WIN 8.1
Nepomůže ani DAYS, YEAR atd.
Poradíte jak to udělat?
Mimochodem ve stejném systému i MS jsem to měl udělané a fungovalo to, ale dnes při otevření sešitu mi to píše: #NÁZEV

Odpovědi
Arne1

Píšeš to správně, ale pro tvůj účel by lépe vyhověla fukce =DAYS(;)

Když ti to nechce funkce vzít, tak to spíše vypadá žes něco v konfiguraci excelu pomrvil.

Lamalam

U první fce ROK ti chybí druhá fce NYNÍ, zkus to takhle:
=(ROK(NYNÍ())-ROK(A2))

Mě to funguje.

Dochy

Zkontroluj si že máš správná data ve vstupních polích. Kdyžtak si nech jen kopírovat hodnoty z těchto buněk jinam a měn jim formát, mělo by to ukazovat smysluplné hodnoty.

Mimochodem tento vzorec Ti nebude správně počítat věk. Při narození v prosinci 2017 by Ti to dnes, v únoru 2018 ukazovalo věk 1 rok.

JájsemRaibek

Arne1: A co? Kde?
Nikam jsem nezasahoval, to je právě to divný.
Mám odinstalovat MS a znovu nainstalovat?