ivzez

Jak v „ekvivalentech“ Excelu výslednou hodnotu (výpočet) „vložit jinak“ do jiné buňky?

Vedle MsOffice 97 používám i SoftMaker FreeOffice. V programu PlanMaker (ekvivalent Excelu) jsem před chvilkou narazila na problém s vložením výsledku výpočtu do jiné buňky. Chtěla jsem výsledek vložit jen jako hodnotu, s níž bych pak pracovala dál, ale nepřišla jsem jak na to. (Nakonec jsem obsah buňky zkopírovala do schránky, ze schránky do textového editoru a pak teprve do jiné buňky. To je však zbytečně zdlouhavé.

Co se používá v Libre nebo OpenOffice? myslím, že by to v SM Office mohlo/mělo být podobné.
_______

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, ale v SM Office to bohužel nefunguje. Vložit výsledek jako hodnotu se mi podařilo po kliknutí na příslušnou buňku a následné vložení obsahu schránky do „řádku vzorců“ (nejsem si jista názvem.

Je to trochu „krkolomné“, ale pořád lepší než přes textový editor.

Uzavírám si otázku, takže dále reagovat mohu už jen v diskuzi.

Nejlepší odpověď
anonym

V LibreOffice je ekvivalentem Excelu program Calc, a tam vložíte neformátovaný text jednoduše klepnutím pravým tlačítkem na zvolenou buňku a výběrěm položky Vložit jinak → Jako neformátovaný text …

Dnes už určite LibreOffice (OpenOffice prosím nechme spát, před lety kvůli licenčnímu konfliktu z oraclem přešla většina klíčových vývojářů z projektu OpenOffice právě do vývoje LibreOffice, takže ten se teď vyvíjí mnohem rychleji a je to také výchozí kancelářský balík všech linuxových distribucí, kde nahradil právě ten opuštěný OpenOffice)

Pokud má LibreOffice vypadat co nejpodobněji MS Office tak si po spuštění přepněte uživatelské rozhranní na „KARTY“ … najdete to v menu Zobrazit → Uživatelské rozhraní → Karty … bude to pak skutečně velmi podobné. Podle mne je ale o dost jednodušší a srozumitelnější rozhraní spíš „KOMPAKTNÍ SKUPINY“ zkuste jej na chvíli taky, třeba dojdete ke stejnému závěru.

Ilustrační obrázky:

Další odpovědi
mosoj

  1. kopírovat
  2. vložit jinak ( v buňce je pak číslo bez vzorce)

mosoj

V Libre Oficce i v Excelu.

ivzez

Toto znám v Excelu, v Planmakeru se mi nabídka „vložit jinak“ nezobrazí v kontextovém menu. Ale myslím, že by to program měl umět také, jen to asi bude někde v nastavení…

anonym

Já to ale v planmakeru vidím, jen tedy planmaker nemám v češině (existuje vůbec česká verze) ? … Takže v Angličtine je tov kontextové nabídce buňky a tam položka „Paste specia…“ … v dialogu nechám „Paste as Unformatted text“ a potvrdím OK … viz ilustrační foto zde http://imgbox­.com/S5A97JT3

ivzez

Máte pravdu, SM Office v češtině není, používám německou verzi. I proto mohu některé názvy plést, protože nemám kontrolu v Excelu.

Vy máte novější (kterou?) verzi, já (zatím) používám verzi 2012, v níž se mi nabízí jenom selektivní (výběrové?) mazání.

Viz https://i.pos­timg.cc/FH12m2WW­/SM-Planmaker.jpg

ivzez

Na imbox.com se mi nepodařilo obrázek vložit → JPG ani PNG. Netuším proč…

anonym

poslední verze je dostupná zde https://www.fre­eoffice.com/en/dow­nload/applica­tions (2018)

anonym

Jen tedy musím varovat že dost změnili uživatelské rozhraní a kdybyste místo toho stáhla poslední verzi LibreOffice tak ta se rozhodně tomu freeoffice z roku 2012 podobá uživatelsky víc a nebylo by nutné si převykat. Nemluvě o tom že by bylo určitě mnohem snažší pro libreOffice získávat uživatelské rady a celé jeho prostředí je v češtině

ivzez

Mně ta němčina vyhovuje. Nemám už tolik příležitostí mluvit německy, tak se „udržuji ve formě“ i používáním německého software. Uvažuji i o změně lokalizace Windows.

Libre Office jsem několikrát zkoušela. Byla o něco lepší než Open Office, ale obě mi přijdou dost těžkopádné (mám málo RAM a potřebuji menší a „svižnější“ programy).

Přemýšlím, že bych vyzkoušela Kingsoft Office…

anonym

Kingsoft office už neexistuje byl přejmenován na WPS Office. Podobně jako u výše diskutovaného SoftMaker FreeOffice 2018 nabízí WPS Office verzi zdarma alespoň pro domácí použití.