Avatar uživatele
Zlatý

Jak v „ekvivalentech“ Excelu výslednou hodnotu (výpočet) „vložit jinak“ do jiné buňky?

Vedle MsOffice 97 používám i SoftMaker FreeOffice. V programu PlanMaker (ekvivalent Excelu) jsem před chvilkou narazila na problém s vložením výsledku výpočtu do jiné buňky. Chtěla jsem výsledek vložit jen jako hodnotu, s níž bych pak pracovala dál, ale nepřišla jsem jak na to. (Nakonec jsem obsah buňky zkopírovala do schránky, ze schránky do textového editoru a pak teprve do jiné buňky. To je však zbytečně zdlouhavé.

Co se používá v Libre nebo OpenOffice? myslím, že by to v SM Office mohlo/mělo být podobné.
_______

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, ale v SM Office to bohužel nefunguje. Vložit výsledek jako hodnotu se mi podařilo po kliknutí na příslušnou buňku a následné vložení obsahu schránky do „řádku vzorců“ (nejsem si jista názvem.

Je to trochu „krkolomné“, ale pořád lepší než přes textový editor.

Uzavírám si otázku, takže dále reagovat mohu už jen v diskuzi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

V LibreOffice je ekvivalentem Excelu program Calc, a tam vložíte neformátovaný text jednoduše klepnutím pravým tlačítkem na zvolenou buňku a výběrěm položky Vložit jinak -> Jako neformátovaný text ...

Dnes už určite LibreOffice (OpenOffice prosím nechme spát, před lety kvůli licenčnímu konfliktu z oraclem přešla většina klíčových vývojářů z projektu OpenOffice právě do vývoje LibreOffice, takže ten se teď vyvíjí mnohem rychleji a je to také výchozí kancelářský balík všech linuxových distribucí, kde nahradil právě ten opuštěný OpenOffice)

Pokud má LibreOffice vypadat co nejpodobněji MS Office tak si po spuštění přepněte uživatelské rozhranní na "KARTY" ... najdete to v menu Zobrazit -> Uživatelské rozhraní -> Karty ... bude to pak skutečně velmi podobné. Podle mne je ale o dost jednodušší a srozumitelnější rozhraní spíš "KOMPAKTNÍ SKUPINY" zkuste jej na chvíli taky, třeba dojdete ke stejnému závěru.

Ilustrační obrázky:
- náhled tří možných podob LibreOffice Calc http://imgbox.com/…
- jak vložit prostý text ze schránky http://imgbox.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1. kopírovat
2. vložit jinak ( v buňce je pak číslo bez vzorce)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

V Libre Oficce i v Excelu.

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Toto znám v Excelu, v Planmakeru se mi nabídka „vložit jinak“ nezobrazí v kontextovém menu. Ale myslím, že by to program měl umět také, jen to asi bude někde v nastavení…

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

Já to ale v planmakeru vidím, jen tedy planmaker nemám v češině (existuje vůbec česká verze) ? ... Takže v Angličtine je tov kontextové nabídce buňky a tam položka "Paste specia..." ... v dialogu nechám "Paste as Unformatted text" a potvrdím OK ... viz ilustrační foto zde http://imgbox.com/…

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Máte pravdu, SM Office v češtině není, používám německou verzi. I proto mohu některé názvy plést, protože nemám kontrolu v Excelu.

Vy máte novější (kterou?) verzi, já (zatím) používám verzi 2012, v níž se mi nabízí jenom selektivní (výběrové?) mazání.

Viz https://i.postimg.cc/…

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Na imbox.com se mi nepodařilo obrázek vložit → JPG ani PNG. Netuším proč…

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

poslední verze je dostupná zde https://www.freeoffice.com/… (2018)

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

Jen tedy musím varovat že dost změnili uživatelské rozhraní a kdybyste místo toho stáhla poslední verzi LibreOffice tak ta se rozhodně tomu freeoffice z roku 2012 podobá uživatelsky víc a nebylo by nutné si převykat. Nemluvě o tom že by bylo určitě mnohem snažší pro libreOffice získávat uživatelské rady a celé jeho prostředí je v češtině

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Mně ta němčina vyhovuje. Nemám už tolik příležitostí mluvit německy, tak se „udržuji ve formě“ i používáním německého software. Uvažuji i o změně lokalizace Windows.

Libre Office jsem několikrát zkoušela. Byla o něco lepší než Open Office, ale obě mi přijdou dost těžkopádné (mám málo RAM a potřebuji menší a „svižnější“ programy).

Přemýšlím, že bych vyzkoušela Kingsoft Office…

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

Kingsoft office už neexistuje byl přejmenován na WPS Office. Podobně jako u výše diskutovaného SoftMaker FreeOffice 2018 nabízí WPS Office verzi zdarma alespoň pro domácí použití.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1265
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1101
Zlatý Hlada 1027
Zlatý led 1005
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 743

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.