Jak v DOSu přepínat mezi programy?

Nejlepší odpověď
Dochy

V MS-DOS pravděpodobně verze 5něco byl přibalen i DOSShell. Funoval jako file manager, dovoloval spouštění programů a klávesovou zkratkou suspendnutí pogramu a přepnutí zpět na dosshell s možností spuštění dalšího. A přepínání mezi nimi.

Není to plnohodnotný multitasking, ale přepínání na spoustu věcí fungovalo. (Třeba přepínání mezi gorilama a textovým editorem podle pohybu učitele ve třídě 😉

Z programátorského hlediska: Je nutné odchytávat, hlídat a správně přepínat veškerá přerušení a program nesmí dělat nic nestandardního s čím nadřazený manager nepočítá (třeba používat nestandartní grafické funkce/rozlišení). Sám jsem ve škole měl jako semestrálku rozdělán „file manager“ pro dos, který využíval služeb klasických programů arj, zip apod a při komprimaci/de­komprimaci zobrazoval průběh činnosti vlastní grafikou (takže z uživatelského pohledu můj program kopíroval, ve skutečnosti běželo ARJ na pozadí a můj program od něj přebíral informace o průběhu a nepustil ho na monitor)

Další odpovědi
Michal Kole

Dos to neumožňoval.

To přišlo až s Windows 3.10