Avatar uživatele
huxa

Jak uvolnit rýmu, aby hlen vytékal nosem?

Druhý den mi stéká hlen do krku a zde hnisá, tím pádem se hůře polyká a nejde spát. Poradíte mi, prosím, jak udělat, aby hlen vytékal nosem? Můžu jím normálně dýchat, inhalování horké vody nepomohlo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, briketka10, zzzzz před 3743 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Na tohle pomáhají nejlépe proplachy nosdních dutin. Hezky v předklonu, nejlépe lázeňskou nádobkou s dlouhou hladkou hubičkou naplněnou teplou vodou osolenou 1/2–1 lžičkou kuchyňské soli, nebo mírně ohřátou Vincentkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=uvolnit%20r%C3%B­Dmu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

zkus tohle :
Vezměte si tyčinky do uší, pořádně pokapejte nosními kapkami nebo postříkejte nosním sprejem,a opatrně zasuňte CO NEJHLOUBĚJI do nosu.Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko,kouká z nich nějaký 1–2 cm,nebolí to,pouze to asi díky kapkám lehce šimrá.Toto se praktikuje 3× denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.
jde o to,že takhle se kapky dostanou i do postranních dutin a uvolní je. Velmi dobré je zkombinovat tyčinky s horkou vanou,zaručuji, že Vám pak nudle potečou jedna radost:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

mi pomáhá nahřívat si čelo, mám na to takový 40 let starý přístroj, říká se mu solux, nebo horské slunko. Je to sice starožitnost, ale funguje perfektně. I dnes se dá něco podobného moderního koupit. Mám chronickou rýmu už od dětství a ta starožitnost mě nesčetněkrát zachránila před propichováním du­tin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

naparovať, naparovať, naparovať.
pomôže i obyčajná soľ rozpustená v horúcej vode.
uvoľňuje i hlieny v prieduškach.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PavelK

Ja kdyz mam rymu , tak stačí par dřepů nebo skákat a frňák se uvolní, díky změně tlaku v hlavě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
domanska

Chce to pořádně smrkat. Nejlépe nos uvolní (alespoň mně) kapky Nasic (vůbec neštípou). Takže ty si stříknout do nosu a pak už jen smrkat a smrkat. Inhalace nejsou špatné, ale na mě to tedy zas takový účinek nemá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví