huxa

Jak uvolnit rýmu, aby hlen vytékal nosem?

Druhý den mi stéká hlen do krku a zde hnisá, tím pádem se hůře polyká a nejde spát. Poradíte mi, prosím, jak udělat, aby hlen vytékal nosem? Můžu jím normálně dýchat, inhalování horké vody nepomohlo.

Nejlepší odpověď
anonym

Na tohle pomáhají nejlépe proplachy nosdních dutin. Hezky v předklonu, nejlépe lázeňskou nádobkou s dlouhou hladkou hubičkou naplněnou teplou vodou osolenou 1/2–1 lžičkou kuchyňské soli, nebo mírně ohřátou Vincentkou.

Další odpovědi
brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=uvolnit%20r%C3%B­Dmu

briketka10

zkus tohle :
Vezměte si tyčinky do uší, pořádně pokapejte nosními kapkami nebo postříkejte nosním sprejem,a opatrně zasuňte CO NEJHLOUBĚJI do nosu.Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko,kouká z nich nějaký 1–2 cm,nebolí to,pouze to asi díky kapkám lehce šimrá.Toto se praktikuje 3× denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.
jde o to,že takhle se kapky dostanou i do postranních dutin a uvolní je. Velmi dobré je zkombinovat tyčinky s horkou vanou,zaručuji, že Vám pak nudle potečou jedna radost:-)

zzzzz

mi pomáhá nahřívat si čelo, mám na to takový 40 let starý přístroj, říká se mu solux, nebo horské slunko. Je to sice starožitnost, ale funguje perfektně. I dnes se dá něco podobného moderního koupit. Mám chronickou rýmu už od dětství a ta starožitnost mě nesčetněkrát zachránila před propichováním du­tin.

arygnoc

naparovať, naparovať, naparovať.
pomôže i obyčajná soľ rozpustená v horúcej vode.
uvoľňuje i hlieny v prieduškach.

PavelK

Ja kdyz mam rymu , tak stačí par dřepů nebo skákat a frňák se uvolní, díky změně tlaku v hlavě.

domanska

Chce to pořádně smrkat. Nejlépe nos uvolní (alespoň mně) kapky Nasic (vůbec neštípou). Takže ty si stříknout do nosu a pak už jen smrkat a smrkat. Inhalace nejsou špatné, ale na mě to tedy zas takový účinek nemá.