MITKEPEK

Jak usušit pálivé papričky?

Mám doma plný květináč asi 3cm dlouhých pálivých papriček a rád bych si je usušil. Nevíte jak na to, případně jak konkrétně je zavěsit, atd..?

Odpovědi
LuciJe

Buďto rozložit na suchém, tmavém a vzdušném místě na nejlépe síto nebo noviny a nebo zaplést do „copu“ a usušit obdobně (to už je ale spíše pro osoby výrazně zručnější)

Tata

Moje babička sušila papričky tak že je navazovala za stopky na nit a pak je zavěsila nad kamna skoro až ke stropu. pokud měli špatné stopky tak si na tu nit navlíkla jehlu a propíchala je(stejně sušila i houby). Nejideálnější je použít sušičku ovoce.