jaroslav

jak uskladnit sušené švestky

mám necha švesty na vzduchu nebo je lepší zavřít do sklenice.

Odpovědi
LuciJe

Usušené určitě uzavřít, nejlépe do tmavé nádoby (sklo, plast). Vydrží pak 1 – 2 roky.

alenka901

Nejlepší jsou vzduchotěsné dózy či sklenice, méně vhodnou možností jsou sáčky. Ovoce by pak mělo být uloženo v temnu, nejlépe poslouží komora či spíž.

CrazyAja

hlavně musí být pořádně prosušené aby nechytlo plíseň a nesmí být někde ve vlhku

berger

Použij plátěný pytlík a zavěsit na zdušném místě.V lahvích nebo plastu je nebezpečí plesnivění.

Attack-design

musí se uzavřít

pepee32

určitě do sklenice