Avatar uživatele
Lucyfer

Jak ušetřit místo na sušáku?

Máte nějaké tipy, jak tam vtěsnat co nejvíc oblečení, když se nakupí?
Třeba kalhotky/trenky věším za bok (u gumy) na kolíček. Ale co třeba trička?
Ideálně, aby se to nemuselo pak žehlit.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pořídit si ještě jeden sušák.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Těsně vedle sebe, vždy pod jeden kolík konec a začátek druhého.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xiperio

Zkuste závěsný sušák. Pověsí se na garnýž nebo na lustr a po uschnutí ho uklidíte. Nezabírá místo. Tuším, že na S bazaru jsem to viděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Na sušák je možný si navěšet i ramínka s tričky. (;
Pokud teda není sušák moc nízký. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Kalhotky a slipy věšíme za ,„rozkrok“. Pokud se věší za bok, někdy se jedna strana vytáhne a je větší 😅😅.
Jinak krom již zmíněného asi pořídit nástavec na sušák, postaví se na něj nebo prát častěji, nám se na sušák vejde celá plná pračka.

Existují i patrové sušáky.
Např. https://www.da­rekvakci.cz/verk-01409-susak-na-pradlo-xxl?gclid=Cjw­KCAjwi9-HBhACEiwAPzUh­HDtZ22oyUz33u­oMfncctA5xMgFp­XdAxrEPLOyPUi5JO­mOdyYliM4kRoC­sdsQAvD_BwE

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Se domnívám, že uvažuješ ŠPATNĚ. Většina lidí upřednostňuje CO NEJRYCHLEJŚÍ usušení prádla, což je v rozporu s kompakností zavěšení. Naopak, mezery a rozestupy mezi hadrama by měly být co největší, čímž umožníš volnější samovolné proudění vzduchu (který s sebou odnáší vlhkost z prádla) a to pak schne o DOST rychleji. Zvláště markantní je tento jev na jaře a na podzim (tedy v chladnějším a deštivém období, kdy se ještě/už netopí) Kompaktně zavěšené prádlo schne klidně o CELÝ DEN déle a jak říkám, většina lidí upřednostní nezakopávat o překážející rozložený věšák.

Řešením je věšáky „štosovat“, tedy dávat NA SEBE. Zabere to stejnou výměru podlahy. Zrovna na jaře jsem vyráběl známé „úpravu“ na věšácích, aby byly „štosovatelné“. (Přirozeně jdou dát na sebe i bez úprav, ale když do nich nechtíc např. při luxování drcneš…, zkrátka je fajné, pokud to má větší stabilitu, čemuž se ovšem musí DOPOMOCI. Žádná věda, to bys mohla zmáknout i sama. ;) :D)

Ovšem BEST řešení je nákup sušičky, ono to má i jiné výhody (potvrdí „dočasní majitlé“ koček a obecně línajících chundeláčů). :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

No, v kombinaci s minimalizaci zehleni pomuze asi jedine susicka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nemám. Protože natěsnané prádlo hůř schne a může pak zapáchat. Naopak, když se netopí a není dost teplo, věším ob šňůru. :) Peru postupně, sušáky mám 2. V topné sezoně někdy využívám i topení. Sušičku nepotřebuji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Lucyfer

Aliedrone, koukala jsem na net, že prodávají i elektrické sušáky (když je chladněji, tak se zapne a usuší se to rychleji)… praktické.

Mě právě ještě napadlo, jestli neexistují nějaké „lifehacky“, vychytávky, jak to tam chytře poskládat. Za běžných okolností s tím klepnu, roztáhnu to podél lajny (popř. dám navrch) a žehlit se to kolikrát ani nemusí.

Avatar uživatele
Lucyfer

Děkuji za tipy, vezmu si od všeho trochu. 🙂

Nový příspěvek