Pipka

Jak urychlit proměnu odpadu na kompost?

Jak je nejlépe založený kompost a jak urychlit proměnu odpadu na kompost.Mám v něm hodně sena a ovoce mimo jiné,již jsem do něho zakopla i hnojáky a zalívala ale stejně to jde pomalu.Jak na to už nevím a to jsem ho i přehazovala?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je tam hodně sena, nebo trávy, je dobré jednotlivé vrstvy prohazovat hlínou.
Vše ale má svůj čas. Dalšího urychlení můžeš dosáhnout zakoupením vhodných bakterií, které podstatně rozklad urychlí. Kompost je dobré zakládat postupně, každý, nebo každý druhý rok založit novou část. Postupným dozráváním máš potom hotový kompost trvale k dispozici.

Další odpovědi
Klaproth

Kompostér + bakterie. Za půl roku hotovo.

mosoj

Kup si urychlovač kompostu.

http://www.ces­kykutil.cz/bio-komposter

ReHu

Jak píše Drap. Vrstvy hlíny jsou potřeba a je to běžná praxe.
V Loskutákovi kdysi dávno doporučovali urychlení spec. bakterie.