Invoke

Jak urychlit proces regenerace kůže v obličeji?

Pěkný den,

nevíte o nějakém způsobu, jak urychlit proces regenerace kůže v obličeji po úrazu (silniční lišej) a hlubší odřenině? Je to pár měsíců, používán hemagel, strup upadl, ale místo je pořád zarudlé a jelikož jde o pohyblivou část obličeje, tak to tam vypadá i na jizvičku. Ale hlavně mě zajímá ta zarudlost (na místě je rudý flek) a již několik měsíců to vypadá stejně.

Děkuji.

Odpovědi
Gonfaloniér

Celkovou regeneraci zajistíš správným pitným režimem – vodou, mlékem, konkrétními bylinnými čaji (ale voda je ohledně tekutin vždycky základ). Správnou stravou – vitamíny, minerály, bílkoviny, vláknina. Jsou i konkrétní potraviny pro urychlení regenerace. Funguje to jako při posilování a při regeneraci svalů, vnější i vnitřní. Takže jídlo bohaté na bílkoviny… ořechy, maso, luštěniny,..
Na poranění kůže i vlhčení (párkrát za den), to hodně pomáhá a používání některých krémů – které už, jak píšeš, používáš. Hemagel by měl být dobrý.
Co tomu může bránit, zpomalovat to, je kouření, nevyvážená – nezdravá strava, přemíra alkoholu, nedostatek pohybu, stres a hlavně i nedostatek spánku – nebo nekvalitní spánek.
Zkus i léčení chladem a teplem. Nevím co se v tomto případě hodí víc – zda hřejivé věci nebo naopak chladivé.
K tomu vlhčení, stačí jen čistý kousek látky, kapesníku, občas namačovat do vody, potírat, chvíli nehchat a místě.
Pozor, aby sis to něčím nerozdráždil – některé krémy a dezinfekce tak mohou působit a něco by se na to ani nemělo používat.

Kepler

Zarudlost kůže by měla po čase měla ustoupit. Pokud nejsou zasažené i hlubší kůže, nebudou ani jizvy. Jinak čti zde: https://daryod­prirody.cz/odre­niny/

Tomáš1234

Zarudlost by měla zmizet. Délka „léčby“ závisí zejména na tom, do jaké hloubky byla kůže poškozena.

Tou „léčbou“ samozřejmě myslím režimová opatření. V těch předchozích měsících mělo být poškozené místo chráněno před sluncem, pokud tomu tak nebylo, je zhojení bez následků nejisté.

Co se týče dalších opatření, tak už tu toho zaznělo hodně. Pitný režim a zdravá strava je základ, nekouření udělá též divy. V blížících se chladných měsících učitě doporučuji chránit před mrazem a před vysušením (například vlivem nízké vlhkosti v interiéru).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Invoke

Gonfaloniér – Vesměs toto všechno jsem dělal prvních několik měsíců. Teď tam je ale pouze to červené místo a masti, ani nic dalšího dle mě nepomáhá – alespoň to tak na mě působí.