Kelt

Jak určím , jaký je to živočich?

Na balkoně na šňůře je jakýsi živočich a nevím, co to je. Je velký jako monočlánek AA, má dlouhé štíhlé tělo, tykadla a blanitá křídla trochu přesahují přes tělo. Spí tam hlavou dolů, přichycený třemi páry nohou. Když jsem ho chtěl dát do krabičky, kde chvíli byl, tak jsem zjistil, že má dva páry křídel. Ale za chvíli vyletěl a zase letěl spát. Na vážku nebo šídlo je to malé a má malou hlavu. Vyzná se v tom někdo, nebo mi může poslat odkaz, kde bych našel fotky? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Pořiď si nějaký atlas hmyzu a podle jednotlivých znaků se snaž zařadit.

Další odpovědi
Kepler

Není to nějaká rovnokřídlá potvůrka, jako saranče? Mně to jednou nalétlo do bytu, občas to k nám zabloudí z Afriky, ale některé druhy žijí i u nás.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rovnok%C5%99%C3­%ADdl%C3%AD

RyuzakiKate

Fotka by nebyla? Napadá mě zlatoočka, jinak mrkni třeba sem: https://hmyz.na­turfoto.cz/

jsemjá

Mohl to opravdu být nějaký jiný druh, ale potřeboval bych to vidět, na vlastní oči. Jinak se v tom vyznám.