Avatar uživatele
Džanička

Jak upravit zvuk u filmu v PC?

Stáhla jsem si do PC film, ale zvuk jde cca o 2 vteřiny napřed, potom teprve lidé ve filmu „mluví“. Jde to v PC nějak upravit? Prosím o podrobný postup, moc se v tom nevyznám, děkuji..

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 2223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dr.luha

Ve VLC přehrávači to lze dočasně nastavit pro přehrátí daného videa. Pro trvalou úpravu se musí video zkonvertovat s příslušnou korekcí např. v Format Factory nebo Avidemuxu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Některé přehrávače umí nastavit posun zvuku.Tuším bsplayer to uměl (už dlouho jsem ho ale nepoužil). Pak další možnost prohnat to nějakým videoeditorem-convertorem a posun napravit (virtualdub) – možná by stačilo jen provést rychlé překódování se změnou nastavení (lze nastavit zda klíčové bude video nebo zvuk, a tuším že pokud zjistí divný posun mezi zvukem a videem sám nabídne opravu) – ale to už je složitější nástroj a nejsem si jist zda ty jednodušší convertory (jednodušší na ovládání) tohle dovolí…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Stáhni si VLC player a v nastavení máš miliony zkratek, ale ty budeš potřebovat jen tohle > https://ctrlv­.cz/shots/2018/03/25­/Kv3K.png

Měl jsem spousty přehrávačů o kterých se říkalo že jsou „ty nejlepší“, některý vypadaly graficky mnohem líp než VLC, ale vždycky jsem nakonec narazil na nějakej problém. Obvykle ten že nějaký formát videa (ačkoliv jsem měl všechny kodeky stažené) tak nešel spustit. Tohle se mi s VLC za posledních 5 let co ho mám nikdy nestalo, nehledě na to že ačkoliv prakticky žádné jeho funkce nevyužívám, tak jsou všechny uspořádány pěkně přehledně a veškeré zkratky a funkce se dají jednoduše fulltextem vyhledat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek