Kelt

Jak upravit promítání DVD na televizní obrazovce, aby bylo jasné a světlé?

V bytové stěně mám televizor, ke kterému je připojen DVD s VHS připojen, na televizoru si mohu přehrávat mp4 soubory zapojené do Flash, hraje to v pohodě, krásné barvy. Když vložím DVD a pustím film, je obraz na obrazovce tmavý, modrý, a přitom v PC to hraje dobře. Na ovladači pro DVD přehrávač nejsou žádné funkce pro jas, kontrast, to vše je na ovladači pro TV, ale takto bych musel upravovat obraz pro každý disk DVD. Mám to zapojené přes nějaké kabely SCART, ale když to hraje, mělo by to mít normální barvy. Taky je tam zapojena meteostanice s internetem a domácí kino a satelit, ten je sice vypnutý, protože nemáme předplacenou kartu, ale pořád mi není jasné, co způsobuje to, že přehrávané DVD se zobrazuje tmavě. Poradíte mi, co dělat, co může být příčinou? Děkuji.

Odpovědi
aliendrone

  1. Je divné, že TV která umí mp4 neumí jasové profily. Alespoň ty základní (kino, sport, především profil „user“ – tedy vlastní) atd.- to už uměla před před předchůdkyně mé TV, co se válí ve sklepě. Přepnout na vlastní uživatelské přednastavení ovladačem na TV, to je první možnost.
  2. Jestli nemá DVD na ovladači regulaci jasu, jistě bude v setupu přístroje. Takže v DVD do menu>nastavení>jas, to je druhá (podle mne nejlepší) možnost.
  3. Jestli to je připojené přes SCART, je tu poměrně velká šance na to, že je nanicoidní. Zejména ty levnější bývaly často prakticky NEPOUŽITELNÉ, lepší bývaly ty s pozlacenými konektory. Někdy také pomohlo opatrné procáknutí konektorů Kontaktolem.