JájsemRaibek

Jak upozornit ostatní účastníky silničního provozu, že na jízdním kole chci odbočit?

Jasně, že mi napíšete že rukou, ale v tom případě poruším ustaovení odst. 4 §58 zákona o silničním provozu, kde se říká, že:

(4) Cyklista nesmí jet bez držení řídítek, držet se jiného vozidla, vést za jízdy druhé jízdní kolo, ruční vozík, psa nebo jiné zvíře a vozit předměty, které by znesnadňovaly řízení jízdního kola nebo ohrožovaly jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích. Při jízdě musí mít cyklista nohy na šlapadlech.

quentos: mám jen jednu :D

Nejlepší odpověď
bolak

Proto říkám že nejlepší je vůbec neodbočovat. V případě že vím že pojedu někam, kde se bez odbočení nedostanu, zvoním na souseda a upevním ho gumicukem na nosič.

štamgast: a není on tou nevěstou z tý, včerejší otázky?

Další odpovědi
quentos

Rukou…
Vždyť ho neporušíš, řídítek se stále držíš tou druhou rukou ;{)>

Photoguy

kasli na nejaky ustanoveni, dela se to proste rukou! nebo su kup blinkry ale bacha abys neohrozil mouchy tou zaří podle ustanoveni nula nula prd :DDDD

briketka10

Co já pamatuju ukazoval se směr vždycky rukou 😁

štamgast

Každej normální člověk ukazuje rukou a tenhle zákon ani nezná a každej normální policajt to toleruje. Jestli chceš, můžeš si koupit blinkry na kolo za pár set…

Ty máš jenom jednu ruku? :D

Elk

V tom případě světelnou signalizací – pořídit na kolo. Je ale blbý, když to nemáš a neukážeš rukou. Neudržek kolo jednoručně na pár vteřin je nebezpečné, hlavně když neudržíš balanc – to uměl i můj děda v 83 letech. Pravda, nebyl takový provoz.

led

1 – Napísané je, že musí držať riaditká obidvoma rukami? Nie.
Na dobu nevyhnutnú na ukon rukou, ktorým dáva znamenie o zmene smeru, alebo prehadzuje rýchlosť, môže riaditká držať jednou rukou. Podmienka je, že musí riaditká mať neustále pod kontrolou.
2 – Použivajte svetelnú signalizáciu o zmene smeru
3 – Najmenej používaný…
Zastavte pri okraji cesty a počkajte až bude cesta voľná a pokračujte v zmenenom smere jazdy
4 – V prípade, že ste s obmedzenou schopnosťou, používate len jednu ruku, jazdíte na bicykli s úpravou pre jednorukého cyklistu, kde znamenie o smere jazdy dávate iným spôsobom – svetelný ukazovateľ.

cukrar

Pane Raibeku, když citujete zákon, tak se koukněte, zdali splňujete:
(2) Řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je
dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na
zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na
zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.

popřípadě:
k) zajistit, aby k jízdě byl přibrán potřebný počet způsobilých a
náležitě poučených osob, jestliže to vyžaduje bezpečnost provozu na
pozemních komunikacích,

klidně i podle poslední věty..
musí se dávat znamení jiným
zřetelným způsobem, například způsobilou a náležitě poučenou osobou.
Jinak smí řidič provést zamýšlený jízdní úkon jen tehdy a takovým
způsobem, aby nebyli ohroženi ani omezeni ostatní účastníci provozu na
pozemních komunikacích.

Takže i na Vaší situaci zákona pamatuje, jen se ho musíte naučit.
Stačí takto?

gecco

Raibeku – tak na to bacha…
😉
http://zpravy­.tiscali.cz/jed­norukeho-cyklistu-pokutovali-za-to-ze-ridil-jednou-rukou-240147

bolak

Jsem si zrovna vzpomněl na jeden starej vtip:
Jede škodovka a porouchá se ji převodovka. Tak stopne zrovna projíždějící Ferrari. Řidič Ferrari jí řekne že 50 km odsud je město kde si to může opravit a vezme ji do vleku. Mezitím o 5 Km dále se trabantu rozbije celý motor. Ferrari mu taky zastaví a řekne že když na něj pojedou moc rychle že má zablikat blinkrem. U nedaleké čerpací stanice stojí 2 poldové a v tu chvili tam projede Ferrari se svou kolonou a první polda řika druhému: ty vole viděl jsi to někdy ? Ferrari 320 km/h pohoda, škodovka 320 km/h pohoda, ale trabant 320 km/h a ještě bliká že chce předjíždět !!!