Avatar uživatele
katka73

Jak uplatnit právo při pokousání psa na cizím pozemku při plnění pracovních povinnosti?

Jak uplatnit právo při pokousání psa na cizím pozemku pri plnění pracovních povinnosti.

Branka byla zajištěna jen provázkem a obrázkem psa.mam právo na odškodné majitelky psa?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Annemone před 1995 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Annemone

Katko, doplňte informace. Pes otevřel branku a pokousal Vás na chodníku a nebo Vy jste vstoupila na pozemek jiného vlastníka který byl označen cedulí pozor pes?
V tom je totiž zásadní rozdíl.

Upravil/a: Annemone

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Ano, Katko,
majitelku psa, která má nárok na odškodnění za to, že jste v rámci
„pracovních povinností“ vnikla na její pozemek a ještě k tomu jí pokousala
psa, byste měla odškodnit.

Poznámka:
Uvozovky jsem použila proto, že Vám zaměstnavatel těžko nařídil vstup
na cizí označený pozemek. Jestli se mýlím a zaměstnavatel Vám vstup
na cizí pozemek nařídil, šlo by o pracovní úraz (stal se v době plnění Vašich
pracovních povinností), který by musel odškodnit Váš zaměstnavatel.
(Musel by uhradit i případnou škodu způsobenou majitelce pozemku a psa.)

Příště prosím věnujte více pozornosti formulaci otázky.
Napsala jste, že jste pokousala psa na cizím pozemku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Pokud šlo o plnění pracovních povinností, řešil bych to se zaměstnavatelem. Jde přeci o pracovní úraz. Zbytek by si měl vyřešit zaměstynavatel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Možná si stojím na vedení ovšem, pokousání psa na cizím psa na cizím pozemku – jsem pochopil, že jste jej pěkně porafala

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… i kdyby tam nic nebylo, na cízí pozemek se neleze, pejsek si zaslouží metál … to tam nemaj zvonek ??? … to by mě zajímalo, o jaké pracovní povinnosti šlo … schránka bejvá na plotě, toto tipuju podomní prodej, ostatní většinou pes zná …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
independent

Mně se to stalo taky, můj pes pokousal pošťačku na mém neoploceném pozemku, neměla ani tržnou ránu, 9 dní marodila, stálo mně to 20 000Kč, ale odškodnění nedostala, zdravotní pojišťovna po mně chtěla náklady za léčbu v plné výši, pošta po mně chtěla nemocenské dávky, pokuta ve správním řízení, poplatek za správní řízení, ale jak říkám odškodné nedostala i když podala trestní oznámení a pozemek nebyl oplocen.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
autacek

Já si situaci představuji tak, že paní je pošťačka, vzala na nezamčenou branku a tam ji překvapil pes. I když jako poštačka by o něm asi věděla, možná že šlo o nějakou pokoutnou nabídku bůh ví čeho 😉

před 1995 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Pošťačka by o psu pravděpodobně věděla. Podle mne by věděla i o tom, že na cizí pozemek nesmí vstoupit ani v případě, že je branka zajištěna jenom provázkem. A určitě by nepokousala psa.

před 1994 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek