Agneta

Jak upéct v divočině „chléb“ nebo placky?

Samozřejmě za předpokladu, že je sebou nějaká mouka atd. Slyšeli jste někdo o jiných receptech – jako např. na Islandu dělali mouku z mechu – asi to ale byl nějaký tamní druh s velkými semínky:D

Odpověď dávejte zcela volně…jakoukoliv, budu ráda z každého infa z vašich
zážitků.
Tedy jde hlavně o to, jak mít „na vandru“ v přírodě čerstvé pečivo.

Nejlepší odpověď
Drap

Možností je spousta. Rozsah těchto stránek by na to nestačil. Vydalo by to zřejmě na dosti rozsáhlou brožuru.
Problémem je, že najít jen tak v přírodě náhražku mouky je poměrně obtížné. Pokud však máš mouku, tak neni problém. Nejjednodušší placky, voda , mouka sůl. Uhněteš těsto vyválíš placku a můžeš ji udělat na kusu plechu,. na rozpáleném kameni. na roštu, nebo jen udělat hada a omotat kolem klacku. Nad ohněm upéct. Pokud máš kypřící prášek, nebo kvasek možnosti se rozšiřují. Lze postavit poměrně snadno přírodní pec na chleba či placky K upečení lze použít i dvě nádoby na sobě a obsah upéct v popelu. Vynikající je použít tak zvanou holandskou troubu. Tam můžeš upéct cokoli snad lépe než doma.

Další odpovědi
gecco

Namlet (nadrtit), smíchat s vodou a upéct můžeš cokoli jedlého – ale chleba to nebude…
😉
Na chleba potřebuješ namletá zrna obilnin a kvásek.
___
Z toho lišejníku – jedlé to bude, chuť nejsem schopen posoudit (nezkoušel jsem), ale chleba to nebude (mele se lišejník celý, ne jeho semena – výtrusy lišejníku by se ti blbě ´hledaly´)…
😉

anonym

Ani tu mouku mít nemusíš,stačí obilí,které v přírodě najdeš,vhodný dva šutry a obilí nameleš,pak je už na tobě jak umleté obilí spojíš s vodou,poř.sůl.
Potom je na tobě jak dál budeš postupovat,ale takových možností je neurekom.
Na chleba kvásek mít nemusíš,jak píše Geccon,je to blbost.
Placky jsou mnohem jednodušší,mouka vda,sůl,vyhřátej kamen nad ohněm nízko nad zemí.
.https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ThDiqvaW–Y

Rosie5

Ja někde četla ze se da neco získat i z listu

Agneta

Rosie5 >>> já jezdím ale často tam, kde wifi nefunguje:DDDDDDD

Agneta

Rosie5 > tak nejdřív mi radíš použít wifi – a kde to teď je?