Tw!st

Jak upéct křupavé americké brambory?

Když je dělám podle receptu z internetu, tak jsou vždycky takové gumové a uvnitř stejné jako vařené. Máte někdo nějaký lepší recept, jak je udělat aby byly křupavé? Také mě zajímá jaký na troubě nastavit výhřev, jsou různé, horní, dolní, oba, dolní a větráček, oba a větráček apod…? Děkuji.

Nejlepší odpověď
paul1

Zkoušeli jsme tento recept a vyšel celkem dobře:

Zdroj: https://www.re­ceptnajidlo.cz/k%C5%99u­pav%C3%A9+ame­rick%C3%A9+bram­bory+recept

Další odpovědi
Kepler

Mně to vždycky vyšlo taky tak, že uvnitř byly měkké. Je to celkem pochopitelné, protože se připravují oproti smaženým hranolkům poměrně ve větších kusech a nepropečou se tak. Leda, že bych je úplně zkoksoval. Lze ale dosáhnout alespoň křupavé kůrky: https://www.la­buznik.cz/recep­t/krupave-americke-brambory/

RyuzakiKate

Potenciální tchyně používá jakési sáčky na pečení a brambory má vždycky moc dobrý.
Já je dělám v horkovzdušné fritéze, skvělá věc. Asi nejsou po americku, ale promíchám je s olejem a s grilovacím kořením a vždycky si pochutnáme.

mosoj

Jako české ! Nicméně všechny brambory jsou americké.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.