Avatar uživatele
kazisvět

Jak umýt toner z rukou?

Koupil jsem si neznačkovou cartridge do tiskárny a při instalaci jsem si poměrně dost černým tonerem pošpinil prsty. Umyl jsem je studenou vodou, ale zdaleka toner z prstů nezmizel. Doporučíte na umytí toneru ještě něco jiného než studenou vodu?
Doplňuji:
upřesňuji: šlo i inkoustovou tiskárnu, takže toner nebyl správný výraz, byl to opravdu inkoust, omlouvám se. Použil jsem teď ještě kartáč a zdá se, že to po delším úsilí slušně pomohlo. Zkoušel jsem i dezinfekci na ruce (gel s obsahem alkoholu) a to podle mne nepomohlo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4621 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
PavelB

Jedna se opravdu o toner (prasek), nebo je to inkoust (tekutina)?
Protoze toner se bez problemu da oplachnout vodou i bez mydla (ale musi byt studena – praskovy toner funguje na principu zapekani teplem).
Pokud se jedna o inkoust, tak na to je dobry pouzit belidlo na pradlo, pripadne desinfekce na ruce (takovy ten gel s obsahem alkoholu).
Doplňuji:
Ono zaleží na složení inkoustu. Ve většině případů pomůže to bělidlo. Ta dezinfekce nepomáhá vždy, ale pokud je to čerstvé, tak měla taky celkem dobrou úspěšnost.

Upravil/a: PavelB

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
FikeCZ

Zkus kartač mydlo a hlavne TEPLOU VODU!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Souhlas s předchozíma, a hlavně ty ruce dobře „drbat“ – barva je především ve svrchní vrstvě kůže, která se mechanickým drážděním brzy oloupe.
Nicméně buďte rád, aspoň to znamená, že máte kvalitní barvu ;o) Já ji bez problémů umyju vlažnou vodou. Ale tištěný stránky se pak rozmatlají, jen se jich dotknu zvýrazňovačem – kdežto originální barva vydržela mnohem víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Já jsem čistil zamazané prstíky jemným smirkovým plátnem. Barvu jsem z části obrousil a ostatní odešlo po namazání krémem na ruce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek