kazisvět

Jak umýt toner z rukou?

Koupil jsem si neznačkovou cartridge do tiskárny a při instalaci jsem si poměrně dost černým tonerem pošpinil prsty. Umyl jsem je studenou vodou, ale zdaleka toner z prstů nezmizel. Doporučíte na umytí toneru ještě něco jiného než studenou vodu?
Doplňuji:
upřesňuji: šlo i inkoustovou tiskárnu, takže toner nebyl správný výraz, byl to opravdu inkoust, omlouvám se. Použil jsem teď ještě kartáč a zdá se, že to po delším úsilí slušně pomohlo. Zkoušel jsem i dezinfekci na ruce (gel s obsahem alkoholu) a to podle mne nepomohlo.

Nejlepší odpověď
PavelB

Jedna se opravdu o toner (prasek), nebo je to inkoust (tekutina)?
Protoze toner se bez problemu da oplachnout vodou i bez mydla (ale musi byt studena – praskovy toner funguje na principu zapekani teplem).
Pokud se jedna o inkoust, tak na to je dobry pouzit belidlo na pradlo, pripadne desinfekce na ruce (takovy ten gel s obsahem alkoholu).
Doplňuji:
Ono zaleží na složení inkoustu. Ve většině případů pomůže to bělidlo. Ta dezinfekce nepomáhá vždy, ale pokud je to čerstvé, tak měla taky celkem dobrou úspěšnost.

Další odpovědi
FikeCZ

Zkus kartač mydlo a hlavne TEPLOU VODU!!!

Terryle

Souhlas s předchozíma, a hlavně ty ruce dobře „drbat“ – barva je především ve svrchní vrstvě kůže, která se mechanickým drážděním brzy oloupe.
Nicméně buďte rád, aspoň to znamená, že máte kvalitní barvu ;o) Já ji bez problémů umyju vlažnou vodou. Ale tištěný stránky se pak rozmatlají, jen se jich dotknu zvýrazňovačem – kdežto originální barva vydržela mnohem víc.

elektrikář

Já jsem čistil zamazané prstíky jemným smirkovým plátnem. Barvu jsem z části obrousil a ostatní odešlo po namazání krémem na ruce.