spicerius

Jak ulovit žábu?

Zdravím,
potřebujeme do školy žabku, budeme jí zkoumat. Jak jí mám ale ulovit? Mám kousek od baráku potok, můžu to zkusit někde tam. A v čem jí pak převést do školy tak, abych jí cestou nezabil? Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

Žabky nelovit, až na jeden druh jsou všechny chráněné a na takouvouto manipulaci je potřeba povolenka.

Další odpovědi
anonym

Kromě skokana hnědého jsou všechny zákonem chráněny!
Doplňuji:
ale můžeš vzít do školy žabky http://2i.cz/2655b69c­4f a říci, že si asi špatně pochopil otázku.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BD%C3­%A1by

zjentek

Co je to za hru? Na biology? A kdo vám takovou srabárnu nařídil, učitelka? Buď normální, chovej se jako běloch!

www

Především se jedná o obecně chráněný druh, tak bacha.
Ulovit na zemi lze rukou, ve vodě nejlépe do síťky.
V potoce jich moc nebude, lépe tedy kolem a dívat se po zemi, ideálně po dešti.
Přenos nejlépe v papírové krabici s vlhkým mechem, pak zase vypustit na stejném místě!
Doplňuji:
Pro neznalé:
Minimálně obecně jsou chráněni všichni naši obojživelníci, viz zákon !!

gagaga

cesilko : :)))))