sunarka

Jak ukončit vztah,když druhý nechce a nechce..?

Doplňuji:
Jde o partnerský roční vztah.Nemáme ani děti,mejetek.

Nejlepší odpověď
anonym

Nikoho nelze nutit ve vztahu setrvávat. Když jedna strana nechce přistoupit na dohodu, dojde k „jednostrannému“ vypovězení. Jeden se prostě rozejde a chová se podle toho, případně si zařídí život podle svého a ta druhá strana si na tento změněný stav prostě bude muset zvyknout. Samozřejmě se předpokládá alespoň základní slušnost, ohleduplnost a citlivý přístup. Ten kdo odchází a není již citově zainteresován, je na tom zpravidla lépe než opouštěná strana a tak není třeba ještě tomu druhému zbytečně ubližovat. Rozjitřené city a nezvládnuté emoce mohou napáchat velké škody na obou stranách. Někdy je lepší udělat rázný řez, rozchod a odchod a „praktické“ stránky rozchodu (majetek atd.) řešit až s odstupem.

Další odpovědi
anonym

Buď víš, co chceš, nebo to nevíš. Vztah se zpravidla ukončuje tak, že si jeho oba aktéři spolu vysvětlí své postoje a na skončení vztahu se dohodnou. Pokud druhá strana vztah ukončit nechce, tak asi má stále naději na to, že se problémy vyřeší. Buď mu naději dáváš ty sama, nebo on odmítá vidět realitu. Chce to čas a trvat si na svém.

M.

Netuším, jak to mezi vámi je.

hanulka11

Je třeba si spolu sednout a probrat to co vám vztah dává či bere – zřejmě se jednomu z vás zdá, že již vztah nefunguje a druhé straně to tak asi vyhovuje. Proto je nutné si věci ujasnit a řešit.
Setrvávat ve vztahu který nemá budoucnost ,nemá cenu a je nutné říct to tvrdě prostě se rozejdeme a je to. Dyť vám v tom nic nebrání . Pokud to partner nechce pochopit – jeho věc.