Jak ukoncit trvaly pobyt na 1adrese a odevzdat obcansky prukaz, jsem-li v zahranici?

Ziji v zahranici a pri mem pobytu zde jsem prodala nemovitost na ktere jsem mela trvaly pobyt.Nemam moznost dojet do Cech, ale zaroven musim ukoncit trvaly pobyt na one adrese a myslim ze jako obcanka Ceske r. obstarat novou adresu trvaleho pobytu. Take bych mela odevzdat muj obcansky prukaz.Ale postou to neni mozne a zdejsi konzulat podobne zalezitosti neresi.A jak zridit novy trvaly pobyt?

Odpovědi
Jakub

Podle mojí zkušenosti tento akt funguje následovně. Nikde se nebudete odhlašovat, ale až se navrátíte do republiky, tak se přihlásíte tam, kde se budete chtít usadit. Tam vám vystaví nové doklady, občanku, řidičák nebo malý technický průkaz k automobilu. Ovšem musíte nahlásit dalším organizacím místo svého pobytu nebo dodací adresu. Např. zdravotní pojišťovně, bance atd. Jakmile se přihlásíte k trvalému pobytu, tak budete automaticky odhlášena z pobytu předchozího.