Hošča

Jak ukončit pracovní smlouvu na dobu určitou před termínem skončení smlouvy?

Pokud mám smlouvu na dobu určitou, konkrétně do konce října, ale chtěl bych skončit už na konci září, musím se pokoušet o ukončení dohodou (písemně), nebo jak postupovat? Děkuji

Odpovědi
ivzez

Vzhledem k tomu, že sjednaná doba vyprší
za necelé dva měsíce, nemá smysl dávat výpověď.

Jediná možnost je požádat zaměstnavatele písemně
o rozvázání pracovního poměru dohodou.
Ovšem dohodu lze uzavřít jen v případě souhlasu obou stran.

Já bych smlouvu asi nechala doběhnout.

Fyzik

Pracovní smlouva na dobu určitou se ukončuje čtyřmi způsoby:
Výpovědí ze strany zaměstnavatele nebo zaměstnance se zákonem stanovenou výpovědní lhůtou.
Okamžitou výpovědí ze strany zaměstnavatele v případě hrubého porušení povinností.
Vypršením platnosti smlouvy bez písemného prodloužením.
Vzájemnou dohodou mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, s dohodnutou výpovědní lhůtou (klidně okamžitě).