Elisss :*

Jak uklidnit zlého koně?

Zdravím , potřebuju poradit:) jezdím na koních a začínám někde v nějkaý vesnici… mají tam 5 koní a jeden z nich je krásná černá mladá klisna… je zlá a bojí se ( byla týraná , tak jí odebrali). Neviděla jsem jí , jedu tam až příští týden… jezdím 7 let. nikdy jsem se takovým problémem nesetkala :/ potřebuju poradit. děkuju za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Kůň se nerodí zlý, jen některý má špatné zkušenosti s lidmi.
Převýchovou koně by se měli zabývat lidé zkušení, trpěliví a zodpovědní.
Pokud nejsi plnoletá, být tebou, k takovému koni bych ti radila nepřibližovat se bez přítomnosti dospělé osoby nebo někoho, kdo má za takového koně zodpovědnost.
Pokud si jsou majitelé vědomi, že mají ve stáji nebezpečného koně, správně by k němu neměl mít nikdo cizí přístup a manipulovat sw ním, natož cizí nezletilé dítě. Kdyby se něco přihodilo, přivedeš ještě majitele do potíží.
Koně, kteří koušou, kopou, jsou lekaví ap. potřebují zvláštní přístup a rozhodně nejsou vhodní pro nezkušené lidi.
Sama jsem zažila několik nebezpečných situací, které ne vždy dopadly dobře.
Samozřejmě bohužel pro člověka, protože 5–7q živé váhy prostě prostě hraje poměrem sil pro koně.
Být tebou, zanechala bych romantických představ o napravení zlého koně
a od takového koně se drž raději v uctivé vzdálenosti. Pamatuj, že kůň dokáže být nebezpečný ze všech stran . Zpředu (kousne) zezadu (kopne), ale i pod sedlem …

Další odpovědi
anonym

Když jsem si vložil vaši otázku do Google (http://bit.ly/165AR­d0) tak ihned mi vyhledalo několik článků. Podělím se o ně s Vámi: