Avatar uživatele
kefud

Jak uhradit platbu za auto?

Zdraví, prosím o radu jak zaplatit v prodejně částku 200.000Kč. Po dotazu na platbu kartou mi bylo zděleno, že jim banka strhne nějaké % a u tak vysoké částky je to nevýhodné. Chtějí předem platbu na účet, z toho mám zase já obavy. Přivítám každou radu vzláště přisložitosti výběru větší částky z bankomatu. Mám na mysli jinou bezhotovostní platbu, zatím jsem takovou transakci neměl možnost poznat ani se v tom nevyznám.Mám účet u mBank.
flodur.
Doplňuji:
Koupě vozidla není věcí důvěry. Jako soukromý zájemce byste proto nikdy neměli provést platbu (viz níže) bez prohlídky. Důkladná kontrola vozidla a zkušební jízda by měly být samozřejmostí, vždyť prodávajícího vůbec neznáte. Jste však připraveni mu za jeho vozidlo zaplatit několik stovek nebo dokonce tisícovek eur. Přesvědčte se tedy, že má vozidlo skutečně tuto hodnotu. Kromě toho jste vlastníkem vozidla jen tehdy, pokud vlastníte (originální!) doklady k vozidlu a všechny klíče k vozidlu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: kefud

Zajímavá 0 před 3621 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

V úvahu připadá jedině bankovní převod. Neni se čeho obávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jjj123456789

Nic neplať, prostě si ho v noci ukradni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Z platby převodem nemusíš mít obavy – v principu je to totéž, jakobys platil kartou (jen náklady na tuto operaci neseš ty, nikoli prodávající).
Rozhodně je to snazší (a i bezpečnější), než vybírat hotovost v bankomatu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Údajně existuje něco – účet (nevím jak se ta služba jmenuje)…kde ty převedeš peníze a jsou uvolněny až po předložení nějakého dokladu. Ale nevím nic bližšího nebo jestli se to používá jen do zahraničí. No zkrátka něco jako notářská úschova.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Zkušenost mnoha lidí říká – platbu předem NE.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nemtudum.
Tak auto si nejdříve prohlédneš ( prohlédnete) uděláte zkušební jízdu. Solidní prodejce by se neměl ani bránit tebou hrazené prohlídce v servisu, sepíšete kupní smlouvu, ty zaplatíš a auto si odvezeš. Auta se obvykle platí převodem. Mydlím že nad určitou částku ( ale 200 K to není) se nesmí platba v hotovosti provést.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Aha, mBank, nemýlím-li se, je ta banka bez banky, žejo? No pokud by byl účet v bance jiné, dá se na pokladně vybrat hotovost, většinou od určité sumy požaduje banka avízo o výběru předem. Takhle jsem platil za auto já. Prodávající chtěl striktně hotovost, tak jsem vybral 150k kaček na pokladně ze svého účtu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Jaké máš obavy z převodu?

před 3621 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek