kefud

Jak uhradit platbu za auto?

Zdraví, prosím o radu jak zaplatit v prodejně částku 200.000Kč. Po dotazu na platbu kartou mi bylo zděleno, že jim banka strhne nějaké % a u tak vysoké částky je to nevýhodné. Chtějí předem platbu na účet, z toho mám zase já obavy. Přivítám každou radu vzláště přisložitosti výběru větší částky z bankomatu. Mám na mysli jinou bezhotovostní platbu, zatím jsem takovou transakci neměl možnost poznat ani se v tom nevyznám.Mám účet u mBank.
flodur.
Doplňuji:
Koupě vozidla není věcí důvěry. Jako soukromý zájemce byste proto nikdy neměli provést platbu (viz níže) bez prohlídky. Důkladná kontrola vozidla a zkušební jízda by měly být samozřejmostí, vždyť prodávajícího vůbec neznáte. Jste však připraveni mu za jeho vozidlo zaplatit několik stovek nebo dokonce tisícovek eur. Přesvědčte se tedy, že má vozidlo skutečně tuto hodnotu. Kromě toho jste vlastníkem vozidla jen tehdy, pokud vlastníte (originální!) doklady k vozidlu a všechny klíče k vozidlu.

Odpovědi
Drap

V úvahu připadá jedině bankovní převod. Neni se čeho obávat.

jjj123456789

Nic neplať, prostě si ho v noci ukradni.

anonym

Z platby převodem nemusíš mít obavy – v principu je to totéž, jakobys platil kartou (jen náklady na tuto operaci neseš ty, nikoli prodávající).
Rozhodně je to snazší (a i bezpečnější), než vybírat hotovost v bankomatu.

NikkiHeat

Údajně existuje něco – účet (nevím jak se ta služba jmenuje)…kde ty převedeš peníze a jsou uvolněny až po předložení nějakého dokladu. Ale nevím nic bližšího nebo jestli se to používá jen do zahraničí. No zkrátka něco jako notářská úschova.

jmhad

Zkušenost mnoha lidí říká – platbu předem NE.

mosoj

Nemtudum.
Tak auto si nejdříve prohlédneš ( prohlédnete) uděláte zkušební jízdu. Solidní prodejce by se neměl ani bránit tebou hrazené prohlídce v servisu, sepíšete kupní smlouvu, ty zaplatíš a auto si odvezeš. Auta se obvykle platí převodem. Mydlím že nad určitou částku ( ale 200 K to není) se nesmí platba v hotovosti provést.

cochee

Aha, mBank, nemýlím-li se, je ta banka bez banky, žejo? No pokud by byl účet v bance jiné, dá se na pokladně vybrat hotovost, většinou od určité sumy požaduje banka avízo o výběru předem. Takhle jsem platil za auto já. Prodávající chtěl striktně hotovost, tak jsem vybral 150k kaček na pokladně ze svého účtu.

Hlada

Jaké máš obavy z převodu?