Avatar uživatele
Hanah

Jak uhradit nájem ze společné prostory,kterou využívám jen já,jeden vlastník a kam peníze půjdou,do Fondu oprav ?

Jak vypočítat měsíční nájem,jak posílat a kam,k využití všech vlastníků bytu /24,stejné velikosti bytů/?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4260 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Paní Hanah, bydlela jsem u majitele bytovky a nějaký čas mu vedla agendu. Sklepy, příruční sklady a podobně se účtují poloviční sazbou než běžné nájemné z bytu. Stačí si změřit nebytový prostor a zjistit si, jak vysoké nájemné se ve Vaší lokalitě běžně účtuje za m2. Vy potom budete hradit 50% sazbu.
Jenže Vy vlastníte vlhkou sklepní kóji, kterou nemůžete používat a nebytový prostor používáte místo ní. Z tohoto společného prostoru vlastníte Vy sama rovněž 1/24. Za tu tedy po Vás nikdo peníze chtít nemůže. O určení nájmu, kam ho platit a v jaké výši, k čemu budou finanční prostředky z tohoto nájmu použité atd. jste se měli domluvit na schůzi vlastníků bytů.
Mám za to, že Vaše SVJ si opravdu zaslouží proklepnout, zda se v něm řeší problémy tak, jak mají. Začněte stavebním technikem a zkuste se s ním domluvit, co by Vám poradil. Pokud Vaše námitky posoudí jako oprávněné, tak bude asi vhodné podat Vašemu úřadu stížnost na jednání zástupců SVJ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Moc otázek, pokud jsi jediný na využití prostoru tak ošetřeno smlouvou o výši nájemného a měli by jít do fondu oprav.
Tady my něco uniká ▼
Jak vypočítat měsíční nájem,jak posílat a kam,k využití všech vlastníků bytu /24,stejné velikosti bytů/?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Využívání společných prostor pro svou potřebu je sice ve vaší situaci pochopitelné, avšak nezákonné. Bez dohody s ostatními spoluvlastníky nemůžete prostory používat ani si za ně sama stanovovat nájemné. Můžete obejít ostatní vlastníky, vyžádat si od nich souhlas s nájmem a pak podle toho, jak máte ve stanovách definováno hlasování, nechat si smlouvu odhlasovat shromážděním nebo individuálně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek