Marta077

Jak uhasit hořlavý benzín?

Drap: Takže hasičákem?

Odpovědi
Drap

Zamezit například přístup vzduchu. Také to lze třeba pěnou.

Kepler

Hasicím přístrojem pěnovým, práškovým nebo CO2.

Hufnágl

Není lepší zavolat na 150 a tam se zeptat odborníků, než se tady vyptávat a očekávat zázračné rady?

aliendrone

Hasičáky jsou nejlepší. Lze hasit i vodou (sprchou) a to navzdory faktu, že benzín na vodě plave. Plameny se uhasí v důsledku vodního zlynování (pára zamezí přístupu kyslíku), ale nadělá to velkou paseku (potopu).

Hufnágl>>> Myslím, že NEBYLO. Linka 150 je TÍSŇOVÉ volání, pro nějaké kecičky tam nemají moc pochopení, zcela pochopitelně. ;) :D

nyjono

Hořlavý nebo hořící?
Jak velkou plochu? Přiklopit a zamezit přístupu vzduchu nebo hasičáčem. Lépe prášek.

cochee

Tvl aliendrone, tak s vodou bych ani NEZKOUŠEL LABOROVAT v žádném případě, ani kdyby mi za to platili.

aliendrone

cochee>>> Jo, uznávám, že pěny, prášky (zvláště ty plynotvorné za tepla), i přímo hasící plyny atd. jsou mnohem lepší, ale když není nic po ruce, je to pořád lepší, než nechat shořet všechno. Však se také hasí „sprchováním“ jak píši (ideálně vodní mlhou), nikoliv přímým litím vody do benálu. ;) :D :D