Lucyfer

Jak udržovat svoje oblečení a jiné tkaniny v bytě bez prachu?

Napadla mě dost podivná otázka 😀 Kolikrát když klepnu se svými hadry, je v nich dost prachu. Nerada to dělám doma, protože si představuju, jak se to všude víří… Ale jak by tomu mohl prostý smrtelník předcházet a jak to řešit? :D Svléknout se už na prahu a klepat to na chodbě nebo věčně pucovat něco z okna? :D Mám pocit, že si ukládám do skříně hromadu prachu. A co teprv třeba takový měkký gauč látkou potažený… to je asi největší lapač prachu… Nebo závěsy.
Jsem ztracena. 😀

Odpovědi
Drap

V takovémto případěš, vysvléct se na chodbě do naha, vše vložit do připraveného igelitového pytle a hned dát do pračky. K tomu je nutné poiřídit do všech místností čističku vzduchu , do oken a dveří nechat instalovat protiprachové rěsnění a hlavně nevycházet z bytu. Všude jinde je stále spousta prachu.

aliendrone

Existují nástavce (hubice) k vysavači, které jsou na to speciálně určené (včetně gaučů/sedaček/at­d.). S prachem NIC neuděláš, je to jako věčný boj s entropií (ve formě nepořádku), který je v důsledku platnosti termodynamických zákonů PŘEDEM PROHRANÝ. ;) :D :D

Lucyfer

Některé látky prý přitahují víc prachu.