Justin1

Jak udržím tubu sekundového lepidla v použitelném stavu?

Občas potřebuji použít sekundové lepidlo, ale i když ho mám, je tuba někdy už po prvním použití pro další lepení nepoužitelná, protože lepidlo ztuhne v hrdle a už ho nedostanu ven ani kapku. Jak mám zajistit, abych s už použitou, ale ještě nevyprázdněnou tubou sekundového lepidla mohl vždycky lepit?

Nejlepší odpověď
jáára

Uklidit do lednice.

Další odpovědi
zjentek

Nemůžeš matlat lepidlem přes přiložený uzávěr, to prostě NESMÍŠ, pokud chceš tubu použít několikrát. Musíš matlat přímo z tuby. Příště udělej v ytubě jen malou ďírku a po použití do ní strč co tam pasuje, třeba špičku párátka, než ji z5 uzavřeš tím ČISTÝM uzávěrem 🤷‍♂️

Hlada

Nijak. Koupit jiné lepidlo. Lepidlo v plechové tubě za 5 Kč je prakticky na jedno použití, protože se do tuby nevrátí vzduch a bez vzduchu lepidlo ztvrdne. Delší skladování snesou lepidla v plastových tubách. Jsou ale podstatně dražší. Nejdéle vydrží gelové lepidlo v plastové tubě v lednici.

Rocker

Na modely často použivám gelové vteřinové lepidlo.Ideálně v plastové tubě s dávkovačem.Je sice drahé,ale v lednici vydrží i po použití.