weronika

Jak udělat z řebříčku repelent proti muchá pro koně?

Někde jsem se dočetla, že z řebříčku zle udělat repelent proti muchám.
Ale už se tam nepsalo, z jaké části Tzn-jestli ze stonku, květu, kořene…
A taky jak silný se má dělat.

Nevíte něco o tom vy?
Jak silný se má dělat- a funguje to?

Ptám se, protože v dnešní době, už jsou repelenty na koně strašně drahé a muchy si na ně brzy zvyknou…

Diky předem za odpověď

Nejlepší odpověď
www

Vše a dokonce i víc je zde, také s obrázky:
Doplňuji:
Názor: Z řebříčku použiješ pro tyto účely celé květenství a listy, případně i stonek mladých rostlinek, udělal bych výluh. Účinost a koncentraci si budeš muset vyzkoušet.

Zdroj: www.tomsychra­.com/1547/pri­rodni-repelenty/

Další odpovědi
anonym

Podívej se na diskuze na toto téma tady : (event.se tam zeptej)
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/hle­dat/?q=p%C5%99%C3%A­Drodn%C3%AD+re­pelent&sort=1
Celkově ale žádný přírodní prostředek (a mnoho chemických) přstává účinkovat, jakmile se kůň zpotí.
Osvědčil se mi postřik ředěným tea tree (i pro psy a lidi) anebo postřik roztokem Neostomozanu. Ten působí repelentně proti proti létajícímu, bodavému a sajícímu hmyzu, není drahý (cca 100Kč na 10l roztoku) a postřik není třeba opakovat denně. Necháš si v lékárně s veterinárními léčivy (nebo u veta) odlít 100ml a to ti postačí na 10l roztoku. Balení přímo od výrobce je 1l. Naředíš si
v poměru 1:10 do rozstřikovače a koně ošetříš.
Ale na té Fauně se stejně poptej!

Zdroj: vlastní zkušenost