dust8

Jak udělat z malého úzkého hřebíku skobu?

Hřebík je 3cm dlouhý a 2mm tlustý.

Hodila by se mi skoba, kterou tu zrovna nikde nemám, ale napadlo mě, že bych si jí mohl udělat z hřebíku? Ale jak na to? Případně si jí koupím až bude příležitost. Stejně stojí tak kačku.

Drap: Ucvaknout hlavičku kleštemi nebo čím? Pak to ohnout ve svěráku pomocí kladívka? Ohnout nahoru tak 1cm z konce?

No a bude to do stěny na obraz. Kdyžtak prosím uprav odpověď resp. doplň nebo napiš do diskuze pod otázkou. Díky.

Odpovědi
Drap

Ucvaknout hlavičku a ohnout. Hřebík je ale relativně měkký, a ohnutý do skoby se bude obtížně zatloukat, obzvláště do tvrdého materiálu.

Kepler

Asi by bylo lepší hřebík nejdřív zatlouct, pokud se podaří a pak teprve kombinačkama ohnout konec. Ohnutý hřebík bys nezatloukl.

Edison

Pokud někdo používá spojení „úzký hřebík“, nemá představu, čím ucvaknout hlavičku a nemá představu o tom, jakou zkobičku potřebuje, neměl by se do této činnosti raději vůbec pouštět.