191luck

jak udelat originalne sladkokyselou cinskou polevku peking?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Sladkokyselá pikantní čínská polévka

POLÉVKA – sladkokyselá pikantní čínská polévka

Suroviny – 2ks kuřecích prs, 3 stroužky česneku, kuřecí bujón, sůl, hustá sójová omáčka na
vaření, čínské, černé houby, zelená cibulka, čínské zelí, 2 střední mrkve, olivový
olej, kvalitní ocet, drcené nakládané chili papričky, čínský škrob, 2 vejce
Postup – uvaříme asi 2litry silného kuřecího vývaru, v druhého hrnce připravíme jemně
nakrájenou mrkev, zelenou cibulku, černé houby, čínské zelí a uvařená na malé
kousky nakrájená kuřecí prsa, zalijeme přes síto připravený vývar, přidáme 2velké
lžice olivového oleje, 1 lžice sójovky, 5 lžic octu, 4 malé lžičky drcených chili
papriček a vše povaříme asi 10 – 15 min, na závěr přidáme 2 našlehaná vejce,
rozmícháme v polévce a zahustíme škrobem který jsme si předem rozpustili ve vodě
a vše dovaříme dalších 5 minut
Doporučení – polévka má být hustá, sladkokyselá a pikantní až pálivá, pokud její chuť znáte
z čínské restaurace, nebude pro Vás složité si ji v závěrečné fázi vaření dochutit
tak jak ji znáte z restaurace ( ne v každé čínské restauraci ji dělají skutečně
dobrou )
http://job-gastrohotel.com/?p=217

Další odpovědi
tom004

Nebo tato.

http://alenky­food.blog.cz/0712/pa­livo-kysela-cinska-polevka