Jak udělat kynuté borůvkové knedlíky?

Odpovědi
Janulka

Ahoj, tady jsou, jak je dělám já – mám domácí pekárnu:
Postup přípravy receptu:
Do nádoby domácí pekárny nalijeme mléko, rozdrobíme droždí, posypeme cukrem, nasypeme půlku mouky a přidáme vejce. Pekárnu zapneme na program příprava těsta. Když pekárna začne míchat, postupně přidáváme zbylou mouku, aby se těsto dobře prodělalo.

Z vykynutého těsta nakrájíme kousky, které rozmáčkneme na placičku. Kynutou placku plníme borůvkami a tvoříme knedlíky.

Kynuté borůvkové knedlíky dáváme do vařící vody a po 5 minutách je otočíme. Vaříme je asi 15 minut a ihned po vyjmutí z vody je propícháme, aby vyšla pára a knedlíky se neslily.

Kynuté borůvkové knedlíky posypeme tvarohem, cukrem a polijeme rozpuštěným máslem. Kynuté borůvkové knedlíky patří mezi jídla, která se dobře zmrazují, proto je tento recept na větší počet knedlíků.

Ingredience:

podle chuti:
tvrdý tvaroh
cukr moučka
máslo

podle potřeby:
borůvky

těsto:
droždí 1 kostka
vejce 2 ks
polohrubá mouka 1 kg
mléko 700 ml
cukr krupice