famen9

Jak udělat jednoduchou buchtu? Z vanilkového cukru a pudinku?

Jsem kluk (13). Miluju moc svoji maminku a chtěl bych jí upéct buchtu, ale nevím, jak na to :/ Ingredience: mouka pšeničná hladká, pudink, vanilkový cukr, moučný cukr, cukr krystal, máslo

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, co si představuješ pod buchtou z uvedených ingrediencí.

Dělám často tuto buchtu. Může to být i bábovka. Stačí péct i z poloviční dávky. Ale raději se domluv s maminkou.

4 pudinky čokoládové – mohou být i vanilkové, záleží na chuti
1 prášek do pečiva
2 lžíce kokos strouhaný – nemusí být
150 ml cukr krupice
4 vejce
150 ml olej
na vymazání formy máslo
na vymazání formy mouka hrubá

Pudinkové prášky smícháme s cukrem, kokosem a kypřicím práškem, přidáme vejce a olej.

Dělám tak, že utřu vejce s cukrem a olejem a pak vmíchám pudinkové prášky s práškem do pečiva, připadně kokosem. Někdy přidám i hrozinky.

Vše důkladně promícháme a vlijeme do vymazané a vysypané formy.

Pečeme při 180 °C přibližně 50 minut. Po vyklopení z formy buchtu jen pocukrujeme nebo můžeme polít čokoládovou polevou.

http://www.pos­lirecept.cz/slad­ky-zivot/sladky-zivot/kakaova-buchta-z-pudinku

Doplnil jsi svůj dotaz, ale opakuji, pokud nemáš zkušenosti, bude to náročnější.
http://nase.do­brotynakazdyden­.eu/recept/3232-Jogurtova-babovka-s-pudinkovym-praskem

Recept na muffiny, ale se těsto udělat i na plechu
http://www.dor­tydorticky.cz/vi­ewtopic.php?id=1327
Podívej se na recept

Další odpovědi
anonym

A jaké máš ostatní ingredience? Z toho, co píšeš, neuděláš nic. 🙂

gecco

Prozatím bych, na tvém místě mámě při pečení pomáhal a něco se naučil – z pudingu a cukru uděláš leda tak náhražku creme brulée (náhražku proto, že ´originál´ se dělá ze smetany a žloutků)…
😉
A nebo můžeš zkusit nějaký ´hrnkový´ recept, třeba bábovku ( http://recepty­.vareni.cz/ba­revna-hrnkova-babovka/ ) – ale předem se s mámou domluv, že jí smíš ´zaneřádit´ kuchyň, jinak tě namísto pochvaly může potkat něco poněkud méně příjemného…
😉

famen9

A můžu místo prášku do pečiva použít vanilkový cukr? 100% ne , že? :/

gecco

Ne, cukr sladí, prášek do pečiva kypří – každé má naprosto jiný účel…
😉

anonym

Vanilkový cukr nenahradí prášek do pečiva.

anonym

Prášek do pečiva můžeš nahradit 1 PL jedlé sody!