sesednizkola

Jak udělat, aby za mé sociálka platila celý nájem a ještě mi zbylo?

Prosím o aktuální informace ( ne „zkušenosti“ z roku 2015) k letošnímu roku. Jak to udělá chlap, zcela bez příjmů, v evidenci na ÚP. Bydliště v Praze. Zkombinovat příspěvek na bydlení, hmotnou nouzi a doplatek na bydlení. Lze to tak, že pokud bydlí člověk v nájemním bytě zcela sám, nemá žádný příjem, sociálka kombinaci těchto doplatků za něj všechno zaplatí?

A ne, není to můj případ. Ale dneska jsem si byl pro cestovní pas a hodinu čekání využil o hledání tématu „zneužívání sociálních dávek“.

Sedí mi to tak, ze pokud člověk opravdu nemá žádný příjem a nahlásí, že s ním nemluví rodina a nemá ani kamarády, dostane měsíčně necelé 4000 Kč. Dal má nárok na příspěvek na bydlení (=bez práce=bez příjmů= nárok na a nejvyšší příspěvek) a další dávkou zvanou doplatek na bydlení mu doplatí celé náklady na bydlení (a ani si nemusi natírat hubu na černo, jak s oblibou říkala moje mamka)

Je to pravda, nebo špatně počítám? Ještě jednou opakuji, prosím jen přímé atuální zkušenosti, žádné googleni nebo zkušenosti „jedné známé“ a podobně.

Anketa: Zneužíváte sociální dávky?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
jáára

Ne

Tak jsem se vydal na úřad práce, abych získal sociální dávky pro svého psa.
Paní u okénka mi řekla, že to nejde, že psi nemůžou dávky dostat.
Tak jsem jí vysvětlil, že můj pes je černý, nezaměstnaný, líný a neumí česky. Byl několikrát napomínán za sexuální obtěžování a má plno potomků po celé vesnici. Navíc neplatí daně, na záchod chodí do parku, obtěžuje cizí lidi a žebrá. Kromě toho ještě krade jídlo a netuší, kdo byl jeho otec.
Paní se ještě jednou podívala do papírů a v pondělí se mám zastavit pro peníze…

Další odpovědi
aliendrone

Ne

Popravdě s tímhle nemám žádnou zkušenost (čerpání socdávek), tudíž ne. Ale odhaduji, že bys mohl uspět jedině že:

  1. Natřeš se na HNĚDO!

a zároveň

  1. úřednici na úřadě řekneš: „Hej pani! Počebuju víc lóve, mám hlad a to je dyžgrymynáce!“

Jiný způsob (s nadějí na úspěch) mne nenapadá. ;) :D :D

paul1

Ne