sup

Jak udělám z wifi kamerky sledovací zařízení mého bytu přes telefon?

Odpovědi
led

Wifi kamera pri pripojení k počitaču, internetu má svoju IP adresu. Na mobile pomocou software, aplikácie, navolíte túto adresu a môžte pozerať všetko, čo má v zábere. Viď návod k použitiu kamery.

Dodatok na Edisonovú odbornú kritiku:
Wifi kamera môže mať pripojenie k počitaču práve pomocou wifi signálu, naozaj nepotrebuje k tomu kábel.

Edison

Není to tak jednoduché. 1. Nutný přístup na kameru z vnější sítě. Tzn. znát aktuální adresu – často bývá dynamická. Tzn. je potřeba mít buďto pevnou IP, nebo některý ze systémů, který to zprostředkuje, něco jako DYNDNS, NO-IP a podobně. Někteří výrobci routerů to zajišťují svými službami. 2. Mít z venčí přístup na zařízení ve vnitřní síti. To mj. vyžaduje, aby IP Cam měla ve vnitřní síti rovněž pevnou IP Vhodné nastavení routeru. Viz návody k němu. Některé IP Cam toto uměj nastavit sami z terminálu v compu.

Mimochodem… ta WiFi kamera se nepřipojuje k počítači, ale do sítě.