AJICEK

JAK UČINNĚ ODSTRANIT NAMRAZU A ROŠENÍ SKEL V AUTOMOBILU?

Nejlepší odpověď
venkovan

Večer nrbo hned po jízdě překrýt minimálně čelní sklo nějakou plachtou. Pokud možno námrazu neškrabat – je v ní píseček a prach který se tam během jízdy nalepí a při šeškrabování námrazy mohou dřít do skla.
Pokud se jedná o krátké jízdy raději jet s pootevřeným bočním oknem. Nedýchat přímo na čelní sklo, pustit větrák přímo na okno – i za cenu, že nohy trochu zebou.
Rozmrazovací postřiky na sklo fungují do určité teploty, ale sklo „poblemcají“.
Pokud se skla rosí za delší jízdy – otevřít venkovní okruh přívodu vzduchu a pootevřít okenko. Někdy pomůže i zapnutí klimatizace. Nezřídka to může být mokrým oděvem nebo botami a nebo upocením pasažérů.

Další odpovědi
zzzzz

Námrazu já odstraňuji škrabkou, existuje i sprey, kterým se to postříká a on námrazu rozpustí, já ho ale nepoužívám. Aby se okna nerosila, je dobré zapnout ventilátor, pokud už jsou zarosená pustím na to klimu. Okna pravidelně omyju okenou, tak také zabraňuje rosení.
Doplňuji:
Ještě doplním, pokud máte na ventilátoru zapnutý vnitřní okruh, tak ho vypněte, ten také okna rosí.