bauerlukin

Jak účinné jsou bezpečnostní pásy, které sahají po pas?

Dobrý den, napadlo mě jak
účinné jsou ty bezpečnostní pásy které sahají po pas, nebo jsou méně účinné? Díky předem za odpověď

Odpovědi
elkon

Žádné podobné pásy v autech nejsou. Buď jsou tříbodové, nebo mohou být čtyřbodové (většinou v závodních autech).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Možná myslel ten obyč. pás (2b) co bývá v busech a letadlech?

bauerlukin

dochy:přesně tak

Dochy

Tak to musíš napsat pořádně. Promiň ale v té otázce to moc dobře popsané nemáš.
3-bodvé jsou lepší v tom, že brání trupu jít do předklonu. V autobuse to zas takový problém není, v případě potíží narazíš do sedačky co je před Tebou. Navíc by bylo obtížné tam 3 bodové montovat. 3 bodové jsou nutnost na místech kde je hlavový airbag

bauerlukin

Ale i na zadním sedadle v autě občas

Pepa25

Nerozumím otázce – do všech OA se standardně montují konstrukčně stejné tříbodové bezpečnostní pásy …